1 2 3 4 5 6 7 8

radyodaki istekler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. lise yıllarımın vazgeçilmeziydi. kırıkkale 99,3 öz fm :) saat 20:00'da başlardı. bütün sevenler bizdendir sloganıyla. hattı düşüren müziğin bitmesini beklerdi. bir kaç kez yakaladım ve bilin ne oldu. yanlış kıza hediye ettim :)

   
 2. uzun yıllar önce talebeyken bir canlı radyo yayınına bağlanmıştık.

  o zamanlar furya şöyleydi:

  yayına bağlanan dinleyiciler yerin dibine sokuluyordu.

  adam çok uğraştı ama bizi yerin dibine sokamamıştı çünkü zaten yerin dibi gibi bir yerdeydik.

  sefillerden hallice.

  adam konuşuyor biz cevap veriyoruz gelişine göre.

  bir yandan da gülme krizlerine giriyoruz.

  Allah için hiç yalan konuşmadık ama, ne dediyse tutturdu adam.

  geveze miydi, bay j miydi, melon şapka mıydı öyle biriydi.

   
 3. tuşlu telefon değil çevirmeli bir telefonumuz vardı dedemin bulunduğu katta.

  yerel bir radyoyu çokça dinlerdik, zaten frekansı en güçlü olan birkaç radyo vardı. bu radyonun telefonunu ezberlemiştik. bir gün dedemin de odada olmadığı vakit çocuk haylazlığı yaparak radyoyu aradım. normalde meşgul olması gereken radyodan biri cevaplamaz mı? şarkı isteyecektim dedim heyecan içinde. yazıyorum kime hangi şarkıyı diye sordu ben şok ben lâl. aklıma anam, babam, kardeşim, birkaç aile yakını ve arkadaşım geldi saydım, şarkı da ''ayva çiçek açmış.'' deyiverdim. pop çalan bir radyo olduğu için bu şarkıyı çalamayacağını belirtti. bu olaydan sonra telefon fobik olmuş olabilirim, birini arayacağımda önceden iyice provamı yaparım.:) birisi beni ararsa genellikle söyledikleri beynime uğramadan 340 m/sn hızla diğer kulağımdan dışarı çıkıyor.

  çok sık radyo dinleyen biri olduğumdan istek saatlerinde kulaklarımı diker birisinin bana veya tanıdığım bir isme şarkı göndereceği hevesiyle beklerim. radyo dinleme zamanım için tamamen subjektif bir değerlendirme yapacak olursam, radyoda istek yapanlar çoğunlukla eskişehirli oluyor. bunları tanımıyorum, tek ortak noktamız memleket.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam