1 2 3 4 5 6 7 8

oz

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. öncelikle cine 5'te tanıştığımız hbo yapımı mükemmel dizi. daha sonra internetin hayatımıza iyice yerleşmesinden sonra online olarak rahat rahat izleyebildik bu diziyi. amerikan hapishane hayatını tüm çıplaklığıyla önümüze sermesiyle birlikte allah kimseyi oralara düşürmesin dedirtti bizlere. dizide siyahlar (the homeboys), latinler (the latinos), italyanlar (the italians), naziler (the brotherhood), müslümanlar, gayler ve hiçbir gruba dahil olmayanlar (others) arasındaki uyuşturucu, cinayet, rüşvet, tecavüz gibi olaylar anlatılıyor. belki de diğer dizilerden en önemli farkı oldukça gerçekçi ve dehşete düşürücü +18 sahneleri sansürsüzce göstermesi diyebiliriz. +18 deyince, söz konusu amerikan hapishanesi olunca homoseksüelliğin de olabildiğince işlendiğini ifade etmekte yarar var.

  toplam 6 sezon ve 56 bölümden oluşuyor. ben izlerken biraz hızlı davrandım ve kısa sürede bitirdim ancak sonrasında şimdi neyi izleyeceğim diye uzun süre boşluğa düştüğümü söyleyebilirim. o yüzden izlemediyseniz ve gördükleriniz sizi rahatsız etmeyecekse sindire sindire izleyin derim.

  şu ana kadar izlediğim en kaliteli yapım olarak adlandıracağım dizidir ve hiçbir diziye de benzemiyor.

  bir daha ki sefere de dizinin baş kahramanları hakkında da bir kaç kelam etmenin gerektiğini düşünüyorum. simon adebisi, vern schillinger, kareem said, augustus hill, chris keller, tobias beecher ve tabii ki ryan o'reily...

   
 2. 1 oz 29.57 ml

  bir kağıt bardak 7 oz imiş.

   
 3. güzel dizi.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam