1 2 3 4 5 6 7 8

jose mujica

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. cunta dönemin de 14 sene hapis yatan, altı defa vurulan, iki defa hapisten kaçan, cumhurbaşkanlığı sarayın da oturmayan, evi olmayan, eşine ait köy evinde oturan, suyu kuyudan çeken, maaşının yüzde doksanını yoksullara dağıtan, kalan yüzde 10 ile geçinen, makam uçağı ve aracı kullanmayan, 87 model vosvos binen, şoförü olmayan, meclise vespa'yla gelen, koruması olmayan, banka hesabı olmayan, kredi kartı olmayan, üç bacaklı topal köpeği bulunan, ''siyaset, para biriktirmek için değildir, halk olmaktır'' diyen, birleşmiş milletler de konuşma yaparak, ''kalıcı olan aşk, dostluk, dayanışma ve ailedir, belirleyici olan hayat olmalıdır, tüketim değil'' diyerek dünyaya ağzının payını veren, akılcı ve halkçı politikaları sayesinde tarım da çığır açarak seçilmiş olduğu ülkeyi ve / ve ya ülkesini mükemmel bir noktaya getirmeyi, kalkındırmayı ve ekonomisini canlandırmayı başaran, 31 ekim 2015 tarihin de ülkemizi ziyarete gelen 1 hafta, 10 gün kaldıktan sonra ziyaretini tamamlayıp ülkemizden ayrılan eski ve emekli uruguay cumhurbaşkanı ve / ve ya devlet başkanıdır.

   
 2. İtibardan tasarruf olmaz diyen reyiz in tasvip etmedigi baskan.

  Mujica iyi kötü tüm dünyada bilinirken ve saygi gösterilirken bizim reyizi 3-5 araptan baska sallayan yok. Bu da ayri bir ironi

   
 3. recep tayyip erdoğan'ın yerden yere vurduğu ve tasvip etmediği adam gibi adam olan başkan. rte bu adam gibi adamın tırnağı bile olamaz küçümseyip yerden yere vurduğu bu başkan sayesinde uruguay tarımda çığır açtı ve sen uruguay'dan hayvan ithal ediyorsun. kendine kendine yetebilen 7 ülkeden biriydik şimdi sayesinde 15 yılda her şeyi ithal eder hale geldik yetmedi şimdi de şeker fabrikaları satılıyor insanda biraz utanma olur çuvaldızı önce kendine batır o yerden yere vurup küçümsediğin tasvip etmediğin başkanın yaptıklarına bak birde senin yaptıklarına bak ama sen insanların aklıyla alay etmeye bayılırsın değil mi recep bey dediğimdir.

   
 4. Dünyanın en sevilen lideridir.

  Düşüncelerimizle uyum içinde bir yaşam sürmek ... Düşündüğün gibi yaşarsın , yaşadığın gibi düşünürsün .

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.