1 2 3 4 5 6 7 8

game boy

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. 90'lı yılları hatıra getirdiği için yüzde hafif bir tebessüme sebebiyet veren ancak nintendo'nun artık üretmediği hatırlanınca tebessümün yerini hüzne bıraktığı oyuncak.

  hatırlıyorum oldukça da pahalı bir oyuncaktı. o yüzden bu oyuncağa sadece 18 vites bisikleti olanların sahip olduğunu düşünürdüm. evet, 18 vites bisikleti olanların gameboy'u da oluyordu. ya da gameboy'u olanların 18 vites bisikleti de oluyordu ancak bu ikisine birden sahip olamayanlar genellikle birine de sahip olamıyordu. neden olduğunu bir türlü anlamamıştım o zaman. şimdi daha iyi anlıyorum aslında. gerçi benim oldum olası ilgimi kitaplar, belgeseller ve hatta laboratuvar ortamında yapılan küçük deneyler çeker...şaka lan

  ben de severdim gameboy'U.

  sahip olan bir arkadaştan bir kaç oyun oynamak için ödünç alanlar şanslıydı. ancak en çok koyan ise bir oyunun sonuna doğru yaklaşınca bitme sinyali veren pillerdi. bir kere de oyunun sonuna doğru bitmesen ne olur değil mi? bu defa iki nokta alt alta ve aç parantez

  yazdıkça hatırlıyorum, şimdi bir de oyun donunca falan kartuşu çıkarıp üfleme gibi ilginç bir geleneğe sahip olan oyuncaktı. allah muhafaza üfüreyim derken içine tükürmek suretiyle kartuşu tamamen mefta haline sokmak da mümkün olabileceği için sadece ehil olan abilere üfürtülürdü bu kartuşlar.

  artık yok ama.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam