1 2 3 4 5 6 7 8

evlerdeki fazla eşyalar

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. evin içerisinde ki fazlalıklardır.

  bizde evlerin içerisi hınca hınç doldurulur ve hareket alanı bırakılmaz kendisine.

  ondan sonra çok eşyam var diye sızlanırız.

  halbuki gerektiği kadarını alsak evin içini de daraltmayız.

  ama şu dantel işlemeler o koltukların üstünde mutlaka olacak, o olmazsa olmazımız.:))

   
 2. minimalistlerin görüp ağız dolusu sövdüğü evlerdir.

  bitmek bilmeyen süstür, carttır curtturların arasında kaybolan evlerde yaşam alanını daralttıklarını bilmeden yaşayan insanların sevdiği eşyalardır.

   
 3. Evlerde kullanılmayan eşyalar. Diğer bir ifadeyle israf olan eşyalar.

   
 4. bu biraz da hastalık sanırım, istifçilik diyebiliriz.

  benim evimde de kullanmadığım fazla eşyalar var. bir gün lazım olur meyyali ile kıyıda köşede beklettiğim eşyalar, benden fazla yer kaplamaya başladı evde. ya onlar gidecek ya ben. bakalım nolucak?

   
 5. " fazla mal göz çıkarmaz." diyerek alınan sonra gözün çıkmasına neden olan eşyalardır. bir kere fazla mal dinen göz çıkarır. israftır. müsrif olmak yerine yeterli miktar eşya alınmalıdır. ha! " birine veririm nasılsa. " diye düşünülüyorsa niyet önemli tabii. "niyet ne ise akıbet odur." demişler.

   
 6. özellikle evin mutfak tarafında görülen eşya yığınlarıdır. en çok olanı ise genellikle kırılma eğilimi gösteren bardaklar, tabaklar, kaseler, sürahilerdir. bir de bunlar üst raflara bir dizilir bazıları iki üç ay kıpırdamaz yerinden. özellikle bizim ev için geçerli olan bir durum da geçtiğimiz asır gazete kuponlarıyla elde edilmiş ansiklopediler takımıdır. onları okumanın değeri biçilemez ama internet çıkalı temizlik dışında okumayı bırakın el bile sürülmüyor.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.