1 2 3 4 5 6 7 8

çocukların ödevlerini anne babaların yapması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. okulda öğretmenleri tarafından öğrencilere verilen ödevlerin zorlu olması seviye gözetmemeleri nedeniyle yapılması da zaruri olduğu için anne baba ödeve müdahil oluyor. Öğretmenlerin bunu bildikleri halde neden bu tip ödev verilir anlaşılır değildir. Bu ödev tarzı çocuklara kötü örnek olmaktadır.

   
 2. çocuğun yeteneği olmayan derslerde makul karşılanabilecek (resim,müzik) fakat türkçe,matematik,fen bilimleri,sosyal bilgiler gibi temel derslerde verilen ödevleri ebeveynlerin yapmasının kesinlikle doğru olmadığını düşündüğüm durum.

   
 3. daha çok performans ödevi olarak karşımıza çıkan okulların öğrenci ile veli arasında bir paylaşımın dayanışmanın gelişmesi için uygulamaya koyduğu ne kadar başarılı olup olmadığı tartışmalı olan konudur.

   
 4. çocuklarıyla uğraşmak ve zaman ayırmak istemeyen anne, babaların hızlı bir şekilde ödevleri kendilerinin yapması durumudur. çocukların gelişimi ve öğrenmesi açısından doğru olmayandır.

  öğretmenler tarafından anlaşılır lakin dile getirilmez.ne olursa olsun çocukların anlaması ve kendilerinin yapması için çabalanması ve destek olunması tavsiye edilir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.

 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam