Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

benzin fiyatının 50 TL olması

paylaş araştır

1. Az kalmasıdır.

2021 yılında benzinin litre fiyatı 8,40 kuruş olurken, 50 TL'ye de sadece 6 litre benzin alınabiliyordu.

22 yıl önce 50 liraya bir depodan çok daha fazla benzin alınırken, 2022 yılının mart ayında 50 liraya sadece 2,5 litre benzin alınabiliyor.

2. benekli ayhan akıllara gelmiştir

3. olmadığı için bakınız uyduruyorum.

Bakınız: Balkonda/ arka bahçede petrol üretmek.

4. Deveye binmek daha mantıklı :) yok benzini,yok bakımı,yok vergisi falan derken arabanın masrafı benden çok

Bir de şunu anlamıyorum,kulağımızın dibinde ortadoğu.Ortadoğu?ya çok çok uzak olan ülkeler bizden daha ucuza yakıt kullanıyor

Benzine gelen zam,iğneden ipliğe her şeye yansıyor ayrıca.Son olarak Türkiye?de yaşamanın maliyeti çok yüksek.

Burada yaşayabilen insanlar dünyanın her yerinde daha uygun koşullarda yaşayabilirler.

5. o yüzden uzay için seçilmiş olabiliriz.

dünyanın bizimle ilgili algısı: çölde deveye binen insanlar.

ne yapalım, bu da onların cehaleti.

Biz malavi'den Fars'a , edirne'den kars'a herkesin nasıl yaşadığını biliyoruz.

Cahil olmasınlar, azıcık kafalarını kaldırıp dünyaya baksınlar.

6. 2019 da 7 liraymış sabah ki başlıkta öyle idi,şoordan şooraya gidemeyeceğimizi gösteren tablo.

yerinizden kımıldamayın az nefes alın diyorlar,yakında oksijeni de paralı yaparlarsa şaşırmam.

iyi de bizim de petrolümüz var neden hala böyleyiz,o kadar zenginliğimiz varken en pahalı biz yaşıyoruz,bu şuna benziyor,yemeyip içmeyip para biriktiren insan modeli gibi,sonunda mirasçıların yemesi kaçınılmaz.

biz faydalanmayacaksak kim faydalanacak bunlardan,bir harekete geçseler bir üretseler artık yeterin.

7. 100 tl de olur.

8. 50 tl olsa olmasa da mecburen arabası olan alacak.

9. 10 yıl kadar önce çok meşhur bir dalge geçme cümlesi vardı;

mazota zam gelmiş banane, ben hep 50 liralık alıyorum yeğenim

şimdiki, çıkar telefonunu göster'in 2010 2015 modeli gibiydi işte.

o dayılar şimdi 50 liralık benziniyle evden çıkıp benzin istasyonuna kadar bile gidemiyor, lol

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.