1 2 3 4 5 6 7 8

alcatraz'dan kaçış

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. orijinal adı escape from alcatraz olan hollywood filmi.

  dünyaca ünlü alcatraz hapishanesinden kaçmak isteyen 3 mahkumun gerçek hikayesinden uyarlanarak çekilmiş olağanüstü film.

  kendisinden sonra çekilen hapishaneden kaçış temalı hollywood yapımlarına de esin kaynağı olmuştur. zaten filmde işlenen kütüphane konsepti, siyahi bir insanla beyaz bir insanın samimi ilişkisi, duvardan delik açarak firar gibi kısımların sözüm ona dünyanın en iyi sinema yapımları tarafından kopya edildiğini fark ediyorsunuz.

  peki bu 3 kafadar gerçekten de özgürlüklerine kavuşabiliyorlar mı? orası meçhul.

  ve tabii ki bir clint eastwood filmi olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

   
  (Bkz: alcatraz)(Bkz: clint eastwood)(Bkz: al capone)
 2. Hapishaneden kaçış filmlerinden bir tanesidir. Başrolde bir deha var Clint Eastwood. sresli filimdir ama zaten bunlar hep böyle olmaz mı? Sanırım gerçek bir hikayeye dayanıyordu yani o kaçılamaz denilen hapishaneden kaçmış birinin öyküsü. Clint Eastwood yanında Danny Glover gibi ünlüleride görmeniz mümkün.. Eastwood kariyerinde deyin ki bir film kötü beğenmedim sıkıldım kesinlikle öyle bir ihtimal bile vermem.. Ustanın rol aldığı ve yönettiği her film gözü kapalı izlenir. puanım 10/8

   
 3. Kaçış oyunlarına ilham olmuştur herhalde .

  Filmi hayal meyal hatırlıyorum . Tekrar izlemek gerek . Artık nasıl bir film çekmişlerse seyirciler olarak kafadan mahkumların tarafında yerimizi çoktan almıştık . Bir de Alkatraz Kuşçusu vardı. Bu filmi nasıl çekmişler ki acaba diye düşünmüştüm. Galiba iki film de Alkatrazla ilgili ve ikisi de gerçek hayat hikayeleri .

   
 4. call of duty nin yeni battle royale modı

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.