Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

ülker'in 1 nisan şakası reklamı

paylaş araştır

1. çok ciddi olarak tartışılan ve içinde ciddi anlamda kusurlu şeyler barındıran saçma reklam.

2. korkunç bir ses eşliğinde, içerisinde bir çok mesaj içeren korku filmi formatında olan reklam. dinlerken ürktüm dersem yeridir, nasıl bir tatlı reklamıdır bu böyle. bir de bu reklamı çocukların dinlediğini düşünün.. büyükleri ürküten küçücük çocukları nasıl etkiler.

ülker grubu bu yayınla bir çok insanı hayal kırıklığına uğrattı. içimizde o kadar hain var ki, kim dost kim düşman anlamakta zorluk çekiyoruz.

ülkeye korku salmak amacıyla yapılan bir reklam. ülker bunun hesabını nasıl vereceksin bakalım.

işte tam zamanı..

hesaplaşma zamanı..

(Bkz: ülker)(Bkz: murat ülker)
  3. Şaka mıydı o dediğim başlık. "Arınma gecesi" filminin fragmanı gibiydi.

(Bkz: Arınma gecesi)
  4. oldukça hoş ve komik karşıladığım ama en çok da büyük resimci'lere güldüğüm reklamdır. abiler ablalar lafından mesaj çıkartan mı dersin, referandum zamanına denk geldiği için zamanlamayı manidar bulan mı dersin, f16 bomba sesi barındırıyor, ritmi postal sesiyle tutmuşlar, görüntülerde cemaat ülkeye yeni intikam mesajı veriyor diyen mi dersin, yetinmeyip tersten dinleyerek güya gizli kod çözmeye çalışan mı, gofret asıp yakan mı, bisküvi tokatlayan mı dersin ne ararsan var.

yalnız biz bu cengaver gençleri nedense ne şehit cenazelerinde ne de barzanili törenlere yönelik tepkilerde hiç göremiyoruz. ne acı ki ülkede böyle şeyler turnusol olmaya başladı.

5. içindeki ciddi şüpheli unsurlar barındıran ve başbakanın açıklama yapmasına varacak noktaya gelen şekilde tepki çeken tehlikeli reklamdır.

6. cumhurbaşkanının uzunca bir dönem hisse ortağı olduğu ardından aktif siyasetteyken etik olmayacağı gerekçesiyle ortaklıktan ayrıldığı şirketin tartışmalı reklamıdır. ayrıca 15 temmuz'dan sonra onca şey olmuş çatır çatır cemaat denen terör örgütü çökertiliyor hatta zaman zaman bazı khk'larla kurunun yanında yaş da yakılıyorken tüm bunlara rağmen bir reklamdan kasıt aramak saflık olmasın diye sormak istiyor insan. onca holdinge, firmaya kayyum atandı da ülker mi es geçildi ? örgütün neredeyse inine girildi de ne hikmetse bu örgüt harekete geçmeyip hala sübliminal mesajlarla ben buradayım diyecek öyle mi ?

ayrıca iktidar partisi bugüne kadar neye açıklama yapmadı ki ? twiter ve facebook'u bile bir devlet edasıyla muhatap alıp haddini bil, etiketleri silme diye mikrofonlara çıkarak ciddi ciddi açıklamalar yapıldı bu ülkede. açıklama gerektiren şeyler geçiştirilirken nerede bir algı imkanı varsa hemen orada mağduriyet kovalayan siyasilerin her açıklaması nasıl oluyor da her daim kaale alınıyor anlamak güç.

7. Kimin yaptığı açıklanmadığı için işin içinde bir aldatmaca olduğunu düşündüğüm subliminal mesajlı reklam filmi...

8. Altında bir mesaj arayıp aramamaktan ziyade öncelikle 1 nisan amacına uygun bir reklam olmaması daha çok dikkat çekiyor. kısacası 'komik değil', hatta ürpertici.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.