Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

telefon kapatıldıktan sonraki 5 saniye

paylaş araştır

1. Duyulabilseydi eşimizi dostumuzu değiştirmemize neden olacak olan saniyelerdi. Kısacası insanların gerçek yüzlerini ortaya çıkardıkları ender süreçlerden birisi.

2. gereksiz uzayan görüşmeden sonra,angarya buyuran bir ricadan sonra iç ses dışa vursa insan içine çıkılacak yüz kalmayacak olan 5 saniyedir.

3. telefonun konuşmasının kimle yapıldığına göre değişen süre dilimidir, bazen hoş bir gülümseme, bazen küfür, bazen asık bir surat görme ihtimali yuksektir

4. konuştuğumuz kişiye göre değişiklik gösteren, kimi için pek güzel şeyler söylemediğimiz, kimi içinse her zaman arasa keşke dediğimiz kısa süreli tepkiler.

5. Telefonu kapattığımızdan emin isek rahat ve sıkıntısız geçecek olan zaman dilimidir .

ama kapattım zannedip açık kaldıysa ve üstüne üstlük bir de talihsiz bir kelime soylendiyse...

burda söylenecek bir deyim var fekat ifade etmesi uygun olmaz...ama anlaşıldı saniyorum.

6. tepkimi sözcüklerle değil yüz ifadesiyle belirttiğim için beni etkilemeyecek durumdur.

7. telefon açılmadan önceki 5 sn den farkı yoktur. aslında hayat hep aynıdır. sadece yüklediğimiz anlamlar değişir.

(Bkz: saçmalamak)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.