Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

sınavlarda son 15 dakikada 2 öğrenci kalması

paylaş araştır

1. Son kalan öğrenciye,sınav sonrasında "neden bu kadar zorlandın"diye daha fazla çalışması gerektiğini gözleri dudakları ve hareketleri ile vurgulayıcı olarak anlatmak amacı ile meb tarafından özel uygulanan sadece başarıyı artyırmaya dönük bir proje,,

Salon görevlilerinin büyük keyifle "valla olsa dükkan senin,aha bu var yaa,bunun yüzünden göndermiyom seni,çıkışta gereğini yap " tarzında o çıkamayan öğrenciye bakış atmasını sağlayan uygulama,,

2. o son kalan öğrenciyle ne yapıyorlar acaba gibi bir şüpheye yer bırakılmaması için alınmış karar.

3. gözetmenlerin bitse de gitsek diye düşünmelerinden dolayı hoşlarına gitmeyen durumdur.

4. Cevap kağıtlarınin değiştirilmemesi, tahrip edilmemesi adina yapilan bir zorunluluk.

Beklemek istemeyen ,mızmızlik yapan ,homurdanan ,suçu görevlide bulan olabiliyor.

Bir de; bunların sinavi bittiği halde kopya ve yardım ayağına ,son dk.'ya kadar çikmayıp oturanı var ki ben de bunlara gıcik oluyorum .bittiyse çik kardeşim, kim kime kopya verir bu zamanda!

5. Hep başıma gelen durum,her soruyu fazla düşünmekten sure sıkıntısı yaşamak,e tabi calışmamanın verdiği bilinmezlik de var.

Sona kaldıysan mecbur bekleyeceksin,şaibeli durum olmaması adına.

6. çalışkan, disiplinli, düzenli hiçbir öğrencinin başına gelmeyendir. özellikle merkezi sınavlarda, üniversiteye giriş, ALES, YDS gibi sınavlarda, gözlemlediğim kendisini disipline etmiş ya da test tekniğine alıştırmış hiçbir öğrencinin son 15 dakikaya kalmadığı. Hatta kendinden emin öğrenciler genellikle sınavdan en erken çıkan öğrenciler oluyor. çünkü bu öğrenciler biliyor ki; sınav stresi uzadıkça insan bildiklerini de unutuyor.

7. outlierdir, ilk 15 dakikadaki çıkanlardan bir farkı yoktur.

8. Gözetmenleri zan altında kalmaktan kurtaran uygulama.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.