Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

seda sayanın oğluna 12 milyon dolarlık hediye alması

paylaş araştır

1. Seda sayan gibi hangi yeteneği olduğu tartışılan bir kadının oğluna doğum günü için 12 milyon dolar vererek apartman hediye alması olayıdır. ancak türkiyede meşhur olabilecek zatların bu denli zenginlik elde etmesi insanın hem sinirini bozar hem de insana biz neden bu kadar okuduk,eğitim almaya çalıştık dedirtir. Kimsenin parasında pulunda gözümüz yok tabi Allah daha çok versin.

(Bkz: seda sayan)
  2. Dünya tüm hazların sonsuz şekilde yaşandığı yer değildir. zira dünya geçicidir ve herşeyi tatmak değildir aslolan.Sonsuzluğun olduğu yerde kazananlardan olmak için gerekli yatırımın yapılacağı yer olmak görmek bu abartılı yaşamların önemsizliğini idrak etmeye yetecektir.

3. "zenginin parası, züğürdün çenesini yorarmış" dediğim hadise.

kadının parası var, oğlu da var harcıyor, bu kimseyi ilgilendirmez.

uç hediyeler alan sadece kendisi midir? magazin sayfalarını şöyle bir karıştıracak olsak bu modelden yüzlercesiyle karşılaşırız.

4. o kadının o parayı elde etmesini sağlayanların eleştirdiği davranıştır. bu eleştiriyi yapanlar sahip oldukları mal varlıklarıyla evlatlarına aldıkları hediyelerin tutarlarını oranlasınlar büyük ihtimalle bu bayanın oranlarıyla aşağı yukarı benzer bir değer çıkacaktır. ve bence de bahsedildiği gibi zenginin malının züğürdün çenesini yormasıdır.

5. 12 milyon dolar param olsa o apartmanı almayacağımı çok iyi bildiğim düşünce,"kadının parası var, oğlu da var harcıyor, bu kimseyi ilgilendirmez." düşüncesine katıldığım düşünce

6. olayın hediyelikten çıkıp gövde gösterisine dönüştüğünü gösteren durum.

7. ülkede eğitimin önemsizliğinin bir başka kanıtı olan durum. okumayacaksın abi ülkede.

8. zenginin malı züğürdün çenesini yorar sözüne en iyi örnek teşkil eden durum.

(Bkz: zenginin parası züğürdün çenesi)
  9. O hediyeyi alan seda sayan degildir, bu ülkenin ev hanımlarıdır diye yorumlanabilecek haber

10. bir seneyi aşkın bir süre önce alınmasına rağmen hala nasıl olur da güncelliğini korur dediğim hadise.

evet ben de katılıyorum:

(Bkz: zenginin parası züğürdün çenesi)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.