Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

muharrem ince'nin yüzde 35'in üstünde oy alması

paylaş araştır

1. bu seçimde alabileceğini düşündüğüm oy oranıdır

2. Liyakatsızları korkutan durum.Çünkü aldığı takdirde hepsi ait olduğu statüye kavuşur.

3. alamayacağı oran.

vaatleri arasında kanal istanbul projesini ve yerli araba projesini iptal edeceğini söyleyen bir cumhurbaşkanı adayı var karşımızda. ince inceden dokunduruyor mu, dokundururken nerelere nasıl dokunduruyor çok merak ediyorum.

insanların bir vaatlerde bulunurken, yapıcı olmasından yana olmuşumdur. yıkıcı olmak kolaydır, yakarsın herşeyi, peki yaktıkların sana ne kazandıracak, daha doğrusu ülkene ne kazandıracak. araba projesi çok eski, saçma bir proje olarak değerlendirmek demek; ilk araba ürettiğimizde sırf benzin konmadığı için rafa kaldırılan, üretimi durdurulan arabamızdan farklı değil. o zamanın fikirlerine sahip olmak ne kadar komik. o zaman ki pişmanlıklarımız bize neler kaybettirdi. belki kızıp araç projesi rafa kaldırılmasaydı, bir japonya ya da almanya'dan farkımız olmayacaktı. o zamanki hata bizlere neler kaybettirdi, eski örümcek kafalarımızı rafa kaldıralım biraz.

yerli otomobil projesini kaldırdırmak demek, bu iş için adım atmış, işadamlarını zor duruma düşürmek değil mi? orada çalışan insanların işinden gücünden olması değil mi?

ya bir şeyler söylenirken, özellikle cumhurbaşkanı adayı bir insanın her kelimesini seçmesi ve halkını düşünecek şeyler söylemesi gerekli. sırf muhalefet yapmak için, o yaptı ama ben bozarım demek çok saçma. ben devam edeceğim daha iyisini yağacağım. bu da yetmez bunları da yapacağım demelisin ki, halk sana inanmalı. sen bunları dersen benim başkan adayım olamazsın. bir oyla neler kazanıldığını ve kaybedildiğini siz siyasiler çok iyi bilirsiniz.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.