Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

et fiyatlarındaki artışın 2-3 sene daha sürecek olması

paylaş araştır

1. birileri tafaından özellikle "yema" denilecek başlıktır.

biri çok güzel demişti:

sen doyuyorsun ama beslenemiyorsun. Aynen de öyle güzel halkım bülent ersoy deyimiyle sayin pek muhterem halkim.

sen duyorsun ama b e s l e n m i y o r s u n.

not: bu satırları yazdığım zaman 1 kilo etin kilosunun yaklaşık olarak 500-TL olarak baz aldım.

2. et zaten yenilecek fiyatta değil ki

normal bir birey cidden alamaz devamlı

kemal sunalın filmlerine dönmemize az kaldı 50 gram kıyma :S

3. Yazık gercekten

4. Üzücü bir durum.insallah düzelir böyle gitmez .Bu ülkede asgari ücretle geçimini sağlamaya çalışan aile fertleri de kalabalık bir sürü insan var.Daha da kötüsü ;doğru dürüst işi olmayan insanlar var.Etten alması gereken vitamini alamayacak birçok kişi. Mevlam herkese kolaylık versin.Gücü yettiğince herkes zorda olanların elinden tutmalı

5. Neyseki vejeteryanım...

Demek ki iki yıl sonra ev kiraları ile et ve et ürünlerinin fiyatları yarışacak. Etçiller Allah sizlere kolaylık versin...

6. Tarım ve hayvancılık politakasında değişikliğe gidilmezse, çiftçi ve besici teşvik edilmezse hem et hem de sebze fiyatlarında iyileşme gerçekleşmeyecektir. Şu hayat şartlarında sadece et değil, sebze fiyatları da alım gücü düşük olan insanları zorlamaktadır. Duruma el atmak için kırılma noktası mı beklenmektedir, 2-3 yıl sonra olacak olan nedir? Ne yapılması gerekiyorsa şimdi olsa da vatandaş rahatlasa olmuyor mu? Bizim ülkemizde maalesef olaya anında müdahale etmek diye birşey yok.

7. bu söylediğim saçma gelebilir ama tamamen müteahhitlerin ve inşaat sektörünün belirlediği bir yaşam şekli ile insanlar esir alınmış durumda.

eğitim sistemi de buna göre şekillendirilmiş.

herkes toprağına dönsün, ülkesine sahip çıksın, gerçekten üretmeye başlasın.

aksi durumda müstemleke olmak kaçınılmaz.

8. evet ne yazık ki sürecek.

9. Açılın sektörün ciğerinden bildiriyorum

Ete pahalı dediğinizi duydum, bunu duyunca gülümserken sinirlendim aynı zamanda da hüzünlendim

Bir kilo baklavanın 500 lira olduğu bir ortamda 500 liraya et bedavadan az hallicedir onu bir bildireyim.

Hayvan işletmeleri zarar ediyor, hayvanlar kesime gidiyor, sektörde çok hızlı bir daralma yaşanıyor.et fiyatları da aynen ekmek fiyatları gibi seçim gündemine etki edebilecek bir veri olduğu için sektördeki delik ithalat yamasıyla kapatılıyor.ekonomik sıkılışmalar devam ettikçe yamayı sadece hükümet ekonomisi değil biraz da serbest piyasanın kapatması beklenirse işte o zaman et fiyatları olması gereken yerlere, bugünün fiyatlandırmasıyla 1000 liralar civarına doğru soluksuz yürür.

Hadi eyvallah

10. Kısacası et yemeyin diyorlar ama biz yine de ısrarla nasıl yiyebiliriz, diye düşünüp duruyoruz. Hangi Afrika ülkesi seviyesine geldik acaba, merak etmiyor değilim. Halk şikayetçi ama siyasiler ponçik ponçik geziyorlar. Sabredin diyorlar, saraylarda altın suyuna batırılmış yemekler yerlerken.

Kimin iddiası ise doğrudur, ne duruyor ki o dursun.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.