Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

covid-19'un türkiye genelinde aşırı yayılması

paylaş araştır

1. maalesef havaların daha tam kış gelmeden birazcık soğuması ile artış gösteren, okulların açılmasıyla da iyice çanak tuttuğumuz olayın artık çığrından çıkması durumudur. birçok il kıpkırmızı renkli haritalardan geçilmiyor.

neredeyse vaka olmayan okul kalmadı.her okulda ya öğrenci ya öğretmen ya idarecilerde vakalar çıkmaya başladı. her kurumda neredeyse pozitif vakalar artıyor. ve maalesef tedbir namına alınmış tek önlem maskeye mesafeye dikkat edin uyarısı.hala okullar açılmaya devam ediyor.hiçbir mekana kısıtlama getirilmiyor.

allah sonumuzu hayır etsin.

2. hem hava etkeni hem de insanlarımız umursamazlığının etkisidir

çünkü artık saldı bir çok kişi ve dikkat etmiyor

toplu taşım araçlarını saymıyorum bile, orası bildiğin hastalık kapma merkezi

hal böyle olunca yayılma nasıl olmasın ki

3. Aşı bulundu diyorlar ama bu virüsün aşısının olup olmadığı konusunda endişelerim var. Zira diğer büyük virüslerin de aşısı yoktu...

4. insanların bana bir şey olmaz ya da en fazla ölürüz gibi saçma sapan düşüncüleri sebebiyle gerçekleşen yoğunluk. tv röportajlarını dinliyorum ; adam keşke bana gelse diyor. bu şekilde konuşan insanların sayısı az değil, düşünün yani.

5. insanımızın maske takmayı umursamaması ve bir zamanlar günlük ölü sayısını 12'ye kadar indirmişken devletin bu süreçte yazın tatile çıkmayı serbest bırakmalarıyla birlikte milletin deniz kenarına kalabalıklar halinde tatile akın etmesi sonucu virüsün daha da yaygınlaşması ve halen de bunun önüne geçilememesi halidir. günlük ölü sayıları tekrardan 80'in üzerine çıkmış ve insanlarımız halen de maskeyi ve temizliği umursamamaktadır.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.