Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

8895

paylaş araştır

1. sekizbin sekizyuz doksandörtten sonra ki,sekizbin sekizyuz doksanaltıdan önceki sayı. diğer yandan bu ay aramıza katılan ve sözlüğe fazlasıyla hakim olan yazar arkadaşımız.gelecek ay da devam etmesini temenni ederiz.

2. görünce gülümsememe neden olan ve konuyu açan yazara teşekkür etmek amacıyla cevap yazdığım konu. ayrıca telefon numarasının son kısmı olmayan, okul numarası olmayan, nasıl birleştirildiği unutulmuş, rakamlardan oluşmuş bir kullanıcı adı.

3. 8 ağustos 1995'in kısaltması.

4. kullanıcı adındaki rakamların toplamıyla kendisine ulaşmak istediğimiz linkteki sayıların rakamların toplamı ilginç bir tesadüfle 30 çıkan yazardır.

8+8+9+5=30

link: http://sozluk.memurlar.net/yazar/2388504/

2+3+8+8+5+0+4=30

eminim kendisi de farkında değildi şu ana kadar.

aramıza yeni katılsa da sözlüğü daha öncelerden de takip ettiğini düşündüğüm, özellikle sanat-sinema-kitap konularında derin bir birikime sahip olduğu aktif olduğu başlıklardan anlaşılan değerli yazar.

5. ömer çelakıl olsa anında kendisini çözerdi demek istediğim yazar arkadaş.

bu da benim kendi hesabım arz ederim.

8+(8*(9-5)) = 40

mhp'nin kırkıncı yıldönü....ağzıma terlik geldi bi sn.

6. şahsına münhasır (umarım doğru yazmışımdır ) kendince bir konu tarzı ve yaklaşımı olan bir kaç gündür dikkatimi çeken yazar arkadaşımız . hoş gelmiş .

kalemi daim olsun .

7. son günlerde sıklıkla karşılaştığım, sözlükte aktif olarak yer almasıyla takdirimi kazanmış yazardır. başlıklarını ve entrylerini okumaya değer bulduğum, devamının gelmesini dilediğimdir.

varlığı daim olsun...

8. çok sevdiğim birinin telefon numarasının son dört rakamı

9. muhtemel bir bankamatik kartı ya da cep telefonu pin kodu olabilecek rakam topluluğu.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.