Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

3 dilek hakkı

paylaş araştır

1. lamba cininin, lambayı bulup ovuşturana bahşettiği dilediğini dilemekte serbest olunan ancak, hile yapılırsa tüm dilek haklarının silinmesini sağlayan haklardır. mesela 3 dilek hakkım daha olsun diye dilemek hile yapmaktır. o yüzden hiç bir dilek gerçekleştirilmeyecektir. lambanın titreyerek ışık saçması ve akabinde ortaya çıkan lamba sakini en başta korkutabilir ancak korkulmamalı ve 3 dilek hakkı uzun süreye yayılarak kullanılmalıdır. hemen zengin olayım diyerek harcamayın. bunun kriterlerini, sınırlarını her şeyini kendiniz çizin. lamba sakinine bırakmayın bu takdiri...

2. bana sorulduğunda ''kesin hepsi gerçekleşecek mi'' sorusunu sorup evet cevabını yeterli kesinlikte aldıktan sonra ilk hakkımı ''sonsuz sayıda dilek hakkım olsun'' olarak kullanacağım haktır.

cin, peki diğer ikisi ne olacak derse onlar da sende kalsın belki ileride işine yarar derim.

sonsuz dilek hakkım olduğu için de dileklerimi sıkılmadan, tasalanmadan söylerim tabii.

3. yetişkinlerin elinde kalan son oyun, son hayal.

*hep 3 dilek sorduğum için kendiminkileri bilemedim.

4. masallarda olan söylemdir. gerçek hayatla ilgisi yoktur.

5. "3 zenci oturuyorlar, karşılarına cin çıkıyor ve her zamanki gibi 3 dilek dileyebilirsiniz diyor ama her biriniz bir tane olacak şekilde.

neyse, ilk zenci diyor ki valla bıktım bu ırkçılıktan, beni beyaz yap ve cin bunu beyaz yapıyor.

daha sonra, ikinci zenci beni de beyaz yap diyor, cin bunu da beyaz yapıyor.

son olarak da üçüncü zenci, ben yalnız kaldım sen bunları tekrar zenci yap diyor, ve yine hepsi zenci oluyorlar."

şeklinde bir çok fıkraya da konu olan hak.

6. 3 dilek diye tutturulup ardı arkası kesilmeyecek isteklerin ilk üçüdür.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.