Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

20'lik diş

paylaş araştır

1. dar bir çene yapısına sahip olduğunuzda, tam anlamıyla olması gereken yere yerleşmiş olsalar bile ara ara çenenin neresinde olduğu kestirilemeyen ağrılara ve çene genelinde kasılmalara sebebiyet veren diş.

2. evrimin bir sonucu olarak; kimisinde acı çektirmeden çıkan

kimisinde hiç çıkmayan

kimisinin de çıkarken anasını ağlatan

diş çeşidi.

ben çıkmayan şanslılardanım.

3. kuru fasulyenin aslında sulu bir yemek olması gibi, asla 20 li yaşlarda çıkmayan diştir. 31 olacağım hala ara ara yoklar ama çıkmaz. çelişkili huysuz bir arkadaş.

4. çıkmamakta ısrar eden, hayatımın son 3 yılında çeşitli zaman aralıklarıyla dört farklı noktadan gelen ağrılarla hayatımı zehir etmeyi başaran diş.

5. ağız içinde en geç çıkıp en erken dökülen diş türüdür.

6. dert

acı

ağrı

operasyon

7. bana çok çektiren diş(ler)

en son yakın zamanda çektirdim kurtuldum

8. ağızda dört tane bulunan diş.

zamanında çok büyük sıkıntısını çektiğim diş oluyor. nasıl bir diş neye yarar bu dişler merak ediyorum gerçekten. diş doktorları işe yaramıyor bu dişler çekelim kurtulun diyorlar genelde. ben iki tanesinden kurtuldum, iki tane kaldı. yalnız onlardan da bir şekilde kurtulacağım gibi geliyor.

9. Çekilmesinin her insan için ayrı bir maceraya dönüştüğü çenenin en arkasında yer alan altlı üstlü yer kaplayan, çürümemesine gayret edilmesi gereken dişlerdir. Apranax Plus falan ancak ağrıyı dindirir. Dikkatli olunuz ve iyi bir diş hekimi bulunuz.

10. Tüm ağız yapımı bozan ve yıllardır sorun yaşamama neden olan dişler.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.