Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

18.05.2016 Liverpool vs sevilla maçı

paylaş araştır

1. Bugün saat 22:05'te İsviçre'de basel'in Stadında oynanacak uefa avrupa Ligi finali.

Sevilla Son 2 yıldır kazanıyor.

Favori liverpool.

2. ilk yarısı liverpoolun 1-0 üstünlüü ile biten uefa avrupa liginin final maçı.

3. ilk yarısı sona eren karşılaşma. liverpool'un ağır bastığı bariz bir şekilde hissedilmektedir. kutinyolu, firminolu, lallanalı, sıtarıclı hucüm hattı ve kılopun kontra atak stili için zemin ve hava çok müsaittir. sevilla 10-15 dakika içinde gol bulamazsa farka gidebilir diye düşündürtüyor. bu arada liverpool'un iki penaltısı verilmedi gibime geliyor.( özellikle son eli yere yakın olan oyuncunun topu elle kesmesi )

4. ikinci yarısı ile rollerin tamamen değiştiği mücadele. sevilla liverpool'u ezdi resmen ve skoru 3-1'e getirdi. son 15 dakikada liverpool'un maçı çevirmesi çok zor.

5. sevilla'nın 3-1 kazandığı maç. tebrikler.

bu sonuçla sevilla 3 yıl üst üste uefa avrupa ligi şampiyonu oldu.

bu yılki şampiyonlar ligi finali de atletico madrid-real madird olduğu için süper kupa da ispanya'ya gidecek.

6. devre arasında ne olduğu merak edilen maç. zira ikinci yarıda liverpool'un l'sini göremedik. ve ne acayip bi takımdır bu sevilla: son 3 senede 3 şampiyonluk.

kaptan coke'nin gözyaşları ve aşırı inancından dolayı artık kesin olarak kanaat getirdim ki bunlar maça çıkmadan önce nefesi kuvvetli bir hoca'ya gidip muska yazdırıyorlar: hakemin ilk yarıda vermediği penaltılar, liverpoolluların resmen hediye ettiği 3. gol..

neyse ez cümle, kazanan haklıdır ilkesinden yola çıkarak sevilla'yı tebrik edelim. darısı bizim kulüplerimizin başına diyelim. gameiro'ları, mariano'ları, coke'leri bulmak ve organize etmek bu kadar imkansız olmamalı..

7. Ne zaman ve hangi saatte olduğunu bilmediğim için kaçırdığım maç.

8. sevillanın devre arasında muhtemelen emerysin yiyerek çıktığı ve ikinci yarı ile birlikte liverpoolu darmadağın ederek kupayı kazandığı maç.

jimnastikçiler sevinebilir korkulu rakipleri de şampiyonlar ligine gitme fırsatını kaçırmış oldu böylelikle.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.