Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

1 mart muhasebeciler günü

paylaş araştır

1. sürekli çalışan ve tatil kavramı ile pek alakası olmayan muhasebe işi ile meşgul olan kişiler için tahsis edilmiş gün.

dünyada 10 kasımdır ama bizim için 10 kasımın farklı bir anlamı olduğu için 1 mart tercih edilmiştir. ülkemizin kurucusunun ölüm yıldönümün de bu tarz bir kutlama hoş olmayacaktır.

ha geri dön bugün için bir plan var mı?

var canım, yok diyemeyiz ama tahmin edilen bir şey yok. Bu kadar çelişki fazla demi.

Lafı döndermeyelim, düze inelim, günlük işlemlere devam.

hangi lüzumsuz bu günü çıkardıysa, o aklı bana da versin. (gülücük)

(Bkz: mali müşavir)(Bkz: YMM)(Bkz: muhasebe)(Bkz: muhasebeci)
  2. tüm muhasebecileri tebrik ederek, pasta ve ıspanaklı keklerle ziyarete gelmek istediğim gündür. e çaylar da sizden olsun artık.

3. başta sayın idal ve sude olmak üzere burayı okuyan tüm muhasebecilerin ve muhasebe işleriyle iştigal edenlerin günlerini kutladığım başlık.

yalnız 10 kasım'dan dönüp de 1 mart'ta karar kılınması, en baştan bir handikap değildir de nedir? ahahahah. arada boş gün bulamamışlar gibi olmamış mı sizce de? öhhööm neyse...ıspanaklı böğğrek varsa ben de bi kenara ilişirim şahsen.

4. ISPANAKLI BÖÖÖÖÖREK DİYECEĞİME ISPANAKLI KEK DEMİŞİM. KEK NEDİR YAĞĞ, BÖÖREK VARKEN.

SAYIN İDAL VE sUDE EDİTELERİMİ TEBRİK ETTİĞİM GÜNDÜR. KUTLU OLSUN EFENDİM.

çayımızı da alsak artık o kadar lafın üstüne

5. çay olmadan hiçbir iş yürümez bence sayın med . İsmail abinin deyimiyle " adam çay getiriyor çay, çay getiren adam kötü olur mu hiç"

bu arada reklamımızı da yapalım: "çay Erdal Bakkal'da içilir."

tanım: muhasebecileri çıkartarak sadece gün yapılacak gibi gözüken "gün".

6. hayatımızda o kadar çok önemli günler var ki, bu gün çerez gibi geliyordur bir çok insana. benim bile hatırladığım ve sahiplendiğim bir günde değil. sonuç olarak tatil verdiniz de biz mi almadık. (süleyman demirel ve ibrahim tatlıses'e ithaf edilir bu dediğim. hatta ingiliz kraliçesine kadar da yolu var.) evet parantezi kapattıktan sonra, ıspanaklı kek ve börek ikisini de çok severim. burada bir tırnak açayım, sadece yeme kısmını.

üstelik bize ikram şartken, herkes yine bizden bekliyor. yazarımız med-czr'in dediği gibi çay şart, hele masamda soğuması, beklemesi şart. bir muhasebecinin masasında yer almak öyle kolay değildir.

ay yine tanım yokkkk..

ne yapalım, nasıl bir tanım yapalım da, entry kurtaralım.

bir düşünelim.

düşündük ise yazalım..

tanım..: işte bildiğiniz sıradan günlerden biri. bu kadar özelleştirmeyelim. yoksa beklentiler büyüyor.

sanırım yine tanım olmadı.

değiştirelim;

kalem, a4 kağıdı, mavi/kırmızı dosyalar, farklı ebatlarda faturalar ile kutlama yapılan günlerden biri. 363 gün sonra buluşmak dileğiyle..

hoşça kalın..

7. 2 martın gelmesiyle sona erecek olan önemli gün.

önemi neyse pek anlayamadık ya neyse..

kısa bir not düşeyim şuracığa..

sevgili idal editörümüz, o yazdığımız smile işaretleri var ya, hepsini görmüş. gözünden kaçsa ne vardı sanki ama kaçmamış. şöyle parmağını sallayarak, siz üçünüz ayağınızı denk alın, fururum dedi. tabi ben minik editör olarak, tırstım.

ayağınızı/mızı denk alalım. (gülme smile)

8. Baskıların bizi yıldıramayacağı başlıklı gün ya da günlü başlık.

Ağız tadıyla koskoca muhasebeciler gününü kutlayamayacaksam ne anladım ben bu işten?

böğğrek ve çayın üzerine yatıldığı yetmezmiş gibi, bir de parmak sallamalar, tehditler, baskılar...

cık cık cık...

kınıyorum.

(Bkz: idal'in özünde iyi biri olması)
  9. akp yandaşlarına göre 1 mart nihat zeybekçi hazretleri günüdür. sayesinde iyi para kazandılar yağcılık olmazsa olur mu hiç ayıp ama dediğimdir.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.