Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

1 derece terfisi

paylaş araştır

1. daha önce 2005 yılında o dönem görevde olan devlet memurlarına verilen fakat o tarihten sonra göreve başlayanların ancak bu yıl 15.01.2016 tarihinden itibaren aldıkları terfidir.

bilinen ismiyle 1 dik ilave edilmiştir. daha önce bu terfiyi alanlar bu ay ki derece terfisinden faydalanamamışlardır. bu terfiler şubat maaşlarına yansıyacaktır.

2. çoğu kamu görevleri için aslında çok da bir değişiklik meydana getirmeyecek olan terfi.

3. 1 derece candır, umuttur, heyecandır. Hepsinden öte lütuftur.

4. Memuriyete giriş tarihi 2005 ve sonrası olanlara 15/1/2016 tarihinde görevde bulunanlar (aylıksız izinde bulunanlar dahil) ile bunlardan anılan tarihten önce emekli, adi malüllük, vazife malullüğü aylığı bağlananlar ile dul ve yetim aylığı alanlara uygulanacak derece terfisidir.

5. 10 yıllık haksızlığı sonlandırmasına rağmen aradaki maddi kaybı hiçbir zaman karşılayamayacak olan, sadece yeşil pasaporta ulaştırması hasebiyle hasretle beklediğim bir terfidir. ömrümüz vize kuyruklarında geçti, versenize artık derecemizi

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.