1 2 3 4 5 6 7 8

müstakil ev

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. ozgurluktur.

  ne sofra bezini silkeleyip yeni yikanmis balkonu kirleten ust kat, ne kargalarin bile gozlerini yumup ruya alemine daldigi zamanda kavga eden bir alt kat ne de kapinizin onune coplerini birakan bir karsi komsunuz; ne apartmanin sahibi edasini gudup eli arkasinda sallana sallana yuruyen bir yoneticiniz ve ne de her ne yapsaniz yaranamadiginiz bir kapiciniz vardir. siz ile sizsinizdir sadece ve aslolan da budur.

  bu evin bir de bahcesi olur ki tadindan yenmez. bahcede yapilan mangaldan cikan dumanlar hic bir ademoglunu rahatsiz etmez, etin lezzeti artar.

  bahcede top pesinde kosturur, kucuk kaktusler yetistirir ve fidanina cansuyu verdiginiz sebzelerinizden tadarsiniz.

  evde cikan kucuk sorunlari kendiniz halleder, el becerinizi gelistirirsiniz.

  ulkedeki bir cok insanin emeklilik hayalini susleyen bu ev, isbu kullanicinin da dogup buyudugu evdir ayni zamanda.

   
 2. sadece kendine ait olan, özgürce yaşamanın tadına varacağın, bahçesinde çiçek yetiştirmenin zevkini yaşayacağın evdir. kısıtlamalar yoktur ve o sarayın kralı sensindir.

  büyük şehirlerde nadiren görülen, küçük ilçelerde ve kasabalarda varlığını sürdürendir.

   
 3. hayalleri süsleyendir.

  sakin bir ilçede küçük bahçe içerisinde şirin bir evde büyük bir hayat yaşamak .

  toprakla uğraşmak ekmek biçmek sanırım kalabalık bir şehirde yaşayan herkesin hayali olandır.

   
 4. insanın altında üstünde kimsenin oturmadığı bir evde yaşamasının mutluluğunu veren özellikle bahçeliyse tadından yenmeyecek konut türüdür.

   
 5. Özlenendir. Evlenene kadar müstakil evde oturup, evlendikten sonra aparmana taşınan biri olarak kesinlikle ve kesinlikle özlediğimdir. Her ne kadar ebebeyn ziyareti ile tekrar tekrar gidilsede dönüş yine apartmana olduğundan aynı tadı vermemektedir.

   
  (Bkz: özlemek)
 6. bir nevi özgürlüktür, evinin üstünde altında başka hayatları paylaşma olasılığın sıfırdır, bağırsan sen duyarsın, hapşırsan sen duyarsın, bahçe de varsa tadından yenilmeyecek bir yaşam alanı olarak değerlendirdiğim tek katlı evler.

   
 7. sınırlarını kendin çizdiğin ülkendir.

   
 8. Kangal ya da malaklı alıp büyütme hayalidir.

   
 9. alt kat üst kat komşusu derdi olmayan, evin içinde istenildiği gibi rahatça davranılmasını sağlayan, bahçeli olanlarının daha makbul olduğu ev türüdür.

   
 10. komşu komşunun külüne muhtaç sözünün tarihe karıştığı ve komşudan uzak durmak isteyenlerin, tercih etmesi gereken ev türüdür. günümüz komşuluklarını düşününce, artık millet birbirine kapı açmaya korkuyor. bu yüzden tek başına takılacağın, kimsenin tavuğuna kış demeden yaşanacak evler.

   
  (Bkz: apartman kavgası)(Bkz: komşu komşunun külüne muhtaçtır)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.