Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

portekiz'in euro 2016 şampiyonu olması

paylaş araştır

1. benim de turnuva öncesi pek ihtimal vermediğim gelişme.

hiçbir başarı şans değildir ancak favori ekipler sanki diğer tarafta toplanmış gibiydi. almanya da nasıl olduysa fransa'ya kaybetti yarı finalde.

tebrikler portekiz.

2.  
    (Bkz: Uzatmaları esneyerek de olsa izleme azmi)
  3. "éder"'in hakketten çok para eder bir gol atması sonucu portekiz euro 2016 şampiyonu oldu.tebrikler, valla bizimkiler para yüzünden kavga eder elalem sakatlanır oynayamaz ve milli takımı için göz yaşı döker.ve sonuç analarının ak sütü gibi helal bir kupa.

4. Ben de dahil olmak üzere bir çok kişinin sevinmesine sebep olan olay.

Nedense Fransa'nın şampiyon olmasını hiç istemedim, Ronaldo'yu sakatladıklarından sonra tamamen Portekiz'i destekledim. Kura şansı falan derken adamlar kupayı kaldırdı, helal olsun.

5. galler maçı hariç 90 dakika süreler nazara alındığında hiç kaybetmeyen ve kazanamayan portekizin açık futbol oynadığı Macaristan maçı sonrası defansif oynayarak italya gibi çok az gol yiyerek kupayı kazanması..gallerin belçikAYI yenmesi portekizin önünü açmiştir dediğim turnuvanın galibi haddini bilerek oynamanın faydasını gördüğü turnuva..

6. turnuva öncesinde ve sürecinde küçük bir azınlık tarafından favori gösterilmiş olan portekiz'in, kimsenin beklemediği bir etki yaratarak birçok maçının doksan dakikası berabere bitmesine rağmen; inancı, hırsı, asla pes etmemesi ile finale kadar geldiğinin, finalde ise karşısındaki rakibe göre çok daha doğru bir taktikle oynayarak ve tabii ki bunu patricio'nun bireysel başarısı ile tamamlayarak mutlu sona ulaştığının göstergesidir.

Evet, tebrikler portekiz.

7. Türkiye'nin 2002 dünya kupası 3.lüğüne benzeyen bir başarıdır.

tüm büyüklerin birbirlerini elemesi ve nispeten zayıf takımlarla eşleşen Portekiz'in beraberliğe yata yata finale çıkıp, finalde de beraber kalıp kupayı alması.

biz bu kadar berabere kalmamıştık evet ama ikinci turda Japonya, çeyrek finalde senegal'la eşleşmiştik.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.