Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

kilosu 900 lira olan bal

paylaş araştır

1. rize'nin ikizdere ilçesine bağlı anzer yöresinde üretilen anzer balının kilosunun 900 lira olması.

2. asgari ücretin 1300 lira olduğu göz önüne alındığında; ülkemizde birçok kişinin bırakın yemeyi fiyatını görünce bile sinirlendiren baldır. kalitelidir bir şey dediğimiz yok ancak o kadar para da bir kilo bal için oldukça fazladır.

3. denildiği gibi anzer balıdır.

çok sağlıklı olduğu ifade edilse de herkesin tüketme şansı yok maalesef.

4. 1 kilo aldığım zaman maaşımın hemen hemen yarısını ona sarfettiğim baldır

5. almayı düşünmeyeceğim baldır. param olsa da alıp yemem yani, sonuçta bünyede aynı işlemlerden geçip boşaltıma gitmeyecek mi? iki dakikalık ağızda bıraktığı lezzet için değmez bence. Tabi ölümsüzlük iksiri değilse, bak o zaman düşüncelerim değişir.

6. 3-5 gram alıp anca tadına bakabileceğimiz bal çeşididir.

7. Bir gramında bin şifa olan baldır.

Anzer balı bu; 5 kavanozu 100 lira olan, ustune, pek nadide mücevherlerden oluşan hürrem takı seti hediye edilen, ballara benzemez.

Günde yiyeceginiz 2 tatli kaşıği bal; başta bağışiklik sis.hastalıklari, her türlu yaraların iyileşip kapanmasi ,solunum sis.hastaliklarınin iyileşmesine yardımci olur.

Zor üretilip ,az bulunduğu icin fiyatı pahalıdır.

8. Şişirme baldır.

hilesiz çiçek balını, her yerde arılar çiçeklerden toplarlar. Anzer yaylasında endemik türler çok olabilir. Ki sanmıyorum ki o bölgedeki diğer yaylalardan da çok farklı olsun.

ama bu balın her hangi bir hastalığı iyi edeceğine inanmam.

ayrıca hatırladığım kadarıyla, bu küçük alanda üretilen balın belki 10 ,belki 100 katı kadar bal da piyasada Anzer diye satılmaktaymış.

Ama gerçek bal iyidir. varsa şahsen tanıdığınız ve bu işi ticari olarak değil de hobi olarak yapan biri... alın yiyin.

Benim şansıma, babam var.

9. oldukça abartılmış bir şey. anzer balı gerçekten de abartılıyor ülkemizde bir çok bal aynı işlevi görüyor anzer balının tabiki farkı var ama bu 900 tl lik bir fark değil sadece kazık bu para ve yok şuna iyi geliyor buna iyi geliyor bunu yapıyor bu kadar olsa medikal şirketleri kuyruk olurdu zaten, kansere çareymiş gibi anlatılıyor millet sömürülüyor. ha bizim gibi asgari ücretli zaten yiyemez, yiyen zengindir o da kazıklansa zaten koymaz ona .

10. 900 lirayı robottan geçirip ekmeğe sürsen zaten tatlı olur dedirtir.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.