Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

bir kahvaltıya 50 lira vermek

paylaş araştır

1. mekana ve verilen hizmete göre verilebilecek meblağdır. öyle özel bir yeri tercih edersin ki bu para az bile kalır.

sık sık yapılmadığı müddetçe sıkıntı yaratmaz, bütçeyi zorlamaz.

Hilton otelinde boğaza karşı bir kahvaltı ile Meryem ananın yeri bir değildir zannımca.

2. her gün yapıldığı takdirde insanın ekonomisini zorlayabilecek durumdur. insan derken maaşla çalışan insanlardan bahsediliyor tabii ki. bazı insanların zaten her gün yaptıkları bir olaydır. arada farklılık olsun diye yapılabilir, ancak tutumlu bir insanın yapmayı asla tercih etmeyeceği eylemdir.

3. türkiye'de açlık sınırında yaşayan onca insan varken,kahvaltıya 50 lira vermenin o kadar mantıklı olmadığını ve verecek insan sayısının çok az olduğunu düşündüğüm konu. normal bir ücretle çalışan bir insan için bir kahvaltı için 50 lira vermesi mantığa sığmaz, eğer lüks bir hayat yaşamak için, bakın 50 lira da neymiş, elimin kiri diye birileriyle boy ölçüşmeye çalışan ya da birilerine hava atmak isteyen kişinin kahvaltı zevkidir diyebileceğim ve ay sonunda kredi kart ekstraları gelince yüz şeklini merak ettiğim kişinin davranışıdır.

4. bir kahvaltıya 50 lira verebilen şahsın muhtemelen gelir durumu yurdum insanının oldukça fazlasından daha iyidir, öğlen ve akşam yemeğine daha fazla liraları saymaktan kahvaltının 50 sini çerez gibi gören eylemidir

5. kaç kişilik ve nerde sorusuyla belki daha olası olabilecek rakamken bir kişi 50 tl ise ve boğazda değilse kişiye az oturacak bir mebla

afiyet olsun

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.