Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

7 Haziran 2015 seçim sonuçları

paylaş araştır

1. yazarların siyasi görüşünü ayan beyan açıklayacaklarını pek düşünmediğim için,o gün genel ifadelerle konuya dair fikirlerin sunulacağı gündür.isteyen açıklar tamamen kişisel tercihtir.ertesi gün seçim atmosferi kalmayacaktır nasılsa.

2. 7 haziran akşamı öğrenebileceğimiz sonuçlardır. yapılan anketlerle tahmin edilen, aşağı yukarı bir fikir edinilendir. ayrıca kişilerin kendi arasında konuştuğu ve herkesin kendine göre yorumladığıdır.

3. altına yazılanları gördükten sonra üzülmeden edemediğim başlıktır.ben de şöyle yazayım da geleneği bozmayayım.içinde 7 rakamını ve 2015 sayılarını barındıran genel seçimin başlığıdır.içinde ayrıca haziran ayı da geçen başlıktır.sahi hazirana girdik dimi,canım karpuz çekti bak.

4. çok ileri demokrat, insan hakları savunucusu, kızgın komünist vatandaşların chp üzüntüsü, akp kızgınlığı ve mhp kompleksinden dolayı hdp 'ye bolca oy vermeleri neticesinde hdp 'ye %13 mü ne oy aldırarak meclise soktukları seçim

5. ak partinin, muhalefetin bunca ekonomik vaadini görmezden gelip, halkına üç kuruş parayı çok görmesinden kaynaklanan durumdur. seçime yakın süreçte durumun böyle olacağı belliydi, bu durumda memura ve emekliye zamları yağdırmalıydı, ama seçmeni çantada keklik mi gördüler, umursamadılar mı bilmiyorum, göz göre göre bu sonuçlara neden oldular.

6.  
    (Bkz: koalisyon)
  7. Bazılarının nankörlük davranışlarının en belirgin olduğu seçimdir. Ancak Ak Parti az da olsa 3 koynu bile güdemeyecek muhalefet partilerine meydanı bırakarak, milletin burnunu sürtmelidir. Dün zam beğenmeyenler yarın maaşımı verin yeter diye söyleneceklerdir. Bazılarının balık hafızalı olduğunu düşünülürse, kaosu tecrübe ettikten sonra tekrar Ak Partiye döneceklerdir. Yüzde 48 49 ile çok hükümeti kuracaktır Ak Parti.

8. akp'nin ve akp'lilerin hala sonuçlarını algılayamadığı seçimlerdir, neleri kaybettiklerinin farkında bile değiller, ona buna hakaret ederek rahatlamaya çalışsalar da kısacası bitti artık, anlayın.

seçimin kazananı hdp'dir kesinlikle, yüzde 13.1 gibi bir oran sanıyorum ki onların bile hayali değildi. yüzde yüzden fazla oy arttırdılar.

CHP'ye gelince, belki de en iyi kampanyasını yaptı seçim boyunca, ve böyle yükselen bir hdp ve MHP karşısında oy kaybetmedi, hatta bence hdp'ye oyu da gitti biraz, o yüzden başarısız diye tanımlamak chp'yi haksızlık olur.

MHP'ye gelince gene bir halt yapmadan oy arttırdılar ve olası bir erken seçimde oylarını aynı şekilde artırması oldukça mümkün.

9. yalanın her birini övünenlerin söylediği yalanlarla dolu bir seçimdir hileler ve zorlamalar oyunlarla doludur. ayrıca 1. partinin sonunuc. sonuncununda 1. görüldüğü bir sonuçtur.ayrıca sonuncu olanın yada 2.veya 3.olanın 1. olması durumunda 1. olan partiye tüm oy verenleri öldürmek kadar ileriye gideceği güç zehirlenmesi zafer sarhoşluğudur.ayrıca kimse sevinmesin 1.parti 1.dir ülkenin değişmez iktidarıdır.2.3.4. olanlar yenilgiye uğrayanların ta kendileridir. ve hepsinin de istifa etmesi gerekmektedir.chp oy kaybetmedi diyen yalancıdır.hdp 2 kat arttırdı diyende yalancıdır.yüzde 41 türkiye seçimlerinde büyük bir orandır. bu oyunu kuranların hayal bile demeyeceği orandır ve asla alamaycakları orandır. tek gerçek 1.parti var birde 1. olamayan diğer tüm dünya koalisyonu var

10. Seçmenin AKP'ye "şapkanı önüne koy biraz düşün 2007 yılına kadar ki samimi parti olursan san dönerim" dediği, CHP'ye " sen belli ideoloji parti olmaya devam ediyorsun bizi kandırma", MHP'ye "ben Erdoğana kızdım evime geldim, gelsin gönlümü alsın", HDP'ye " barajı artık doğru bulmuyorum barajı yıkalım ama örgüt propagandası yapma ve silahı bırakmak için al sana örgüt oyu dışında da oy, samimi ol görelim türkiye partismisin" dediği seçimdir, 7 haziran seçimi.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.