Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

20 yaş dişi

paylaş araştır

1. kısa süre önce dördünden de kurtulduğum dişler. gerçi sol üst Sol olanı için çok şart değil dendi ama ben bir kereden hepsi olsun dedim.

doktor elinde bir kırmızı bir de mavi ilaçla gelmişti. ikisini de içmen lazım deyince ben Matrix filminde bile Neo ikisinden birini seçiyor benim niye seçim şansım yok dedim ama pek çakmadı galiba. zaten bir içtim, şu koltuğa oturup bekleyin dediğini hatırlıyorum. eve gelinceye kadar ne oldu ne bitti hatırlamıyorum.

sonrasında tavsiye edilen şeylere pek dikkat etmedim ama siz edin bence. bir süre kanama duruncaya kadar ağzınızı suyla çalkalayıp yıkamayın. böyle yapınca dişlerin çekildiği oyuktaki pıhtıyı tenizlediğimiz için kanama daha uzun sürede Son buluyormuş. şişmeyi engellemek için yanaklara buzla ovmak ve en önemlisi de antibiyotik takviyesine devam etmek şart.

kısacası boşuna dememişler dişin ağrıyorsa çektireceksin diye.

2. çiğ et yiyen atalarımızda büyük çene ve güçlü diş ihtiyacı sebebiyle çıkan diş çeşidi.

ateş, pişirme vs olup da çene küçülünce buna da ihtiyaç kalmadığından, abuk sabuk yerlerden çıkıp da çok pis bir ağrısı oluyor. abv.

son istatistiklere göre de yüzde 35'de çıkmıyormuş artık bu dişler.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.