Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

1 temmuz 2004 karnımın acıkması

paylaş araştır

1. seneler önce başıma gelen elim olay. aynı tarihte başka insanların da karınlarının acıktığına dair söylentiler mevcut. esefle yemek yiyoruz. esefin selamı var.

2. trajik bir olay. 1929 dünya ekonomik krizi ve büyük bunalımı'ndan beri böyle bir buhran daha yaşamadı bu dünya.

ne diyorum ben yea? bazen boş vermek iyidir, iyi. çok fazla anlam aramayın, beyni besleyin efenim.

3. ekşi sözlükten kopyalanmış bir başlık (daha).

gün geçmiyor ki çalıntı başlık ve dahi entrilerle kıymetlimiss söslüğümüsss kirletilmesin.

bu kez arkaaş hiçbir değişiklik, oynama, düzeltme, güncelleme dahi yapmadan hoop indiregandi yapmış.

fikir edinmek güzeldir, etkilenmek, ilham almak falan... ama hırkızlık...

kınıyorum.

müşteriyi kendi dükkanına yönlendiren halı-kilim-biblo esnafı gibi olacak ama, daha orijinali ve gerçeği için:

(Bkz: 19.02.2016 saatimin durması)
  4. alıntı olmasaymış iyiymiş. çok orijinal bir açlık gibi gelmişti bana halbüsi...

açlık oyunlarında haraçlardan olasıca sayın yazar... yıktın hüsnü zannımızı.(gülücük)

5. alıntı olduğunu entry içeriğinde ima etmeme rağmen hırsızlıkla suçlanmamı sağlamış üzücü olay. ''aynı tarihte başka insanların da karınlarının acıktığına dair söylentiler mevcut'' diyerek zaten söz konusu orijinal başlığa atıfta bulunduğumu anlamayıp, söz konusu tarihleri değiştirerek yandan yemiş başlık açabilecekken doğrudan söz konusu tarihleri almamdaki efsanevi başlığa göndermede bulunduğum gerçeğini idrak edemeyip kötü sözlerle ithamda bulunanları da esef kardeşimle birlikte kınıyorum.

6. oyunlar başlasın! diyerek açlık oyunlarına start verdiğim başlıktır.

ayrıca yazarlar birbirine takılmasa buranın tadı olmaz. kastı aşan ifadeleri hoş görmeyi tavsiye ettiğimiz ve esef kardeşe selam gönderdiğimiz durum.

7. o açıklamadan o sonucun çıkmayacağı başlık.

çünkü o gün ben de acıkmıştım. yani kesin acıkmışımdır. başlığı açan da, buraya yazanlar da... (yaşları müsaitse tabiyy keh keh)

yani alıntı olduğu iması oradan çıkmıyor kısacası. ayrıca bence de efsane bir başlık olsa da burada bilmeyen arkaaşların da çıktığından anlayacağımız gibi (bkz. sofi) herkes oraya gönderme olduğunu fark edemeyebilir.

fakat düşününce evet, tarihler değiştirilip olay güncellense bu kez de çalıntı demeyecek miydim? ben?

kesin derdim. "bi de utanmadan tarihleri değiştirmiş bak şunun ettiğine hele" diye yaylım ateşini vereceğimden şüphem yok. (gülücük)

ancak bu durumda da sırf başlık açmış olmak için başlık açan yazar sıfatıyla yüklenmekten çekinmeyeceğimi de tahmin edebilirsiniz. (kıps)

dolayısıyla yazar arkaaşa hak verirken, başlığın efsaneliğini bilmeyen sofi'yi de yeri gelmişken kınıyor ve sözlüğümüsten şutlanacağı günün umuduyla yazıma burada son veriyorum.(kahkaha)

8. çok elim bir olaydır. allah düşmanımın başına vermesin,gerçekten zor.

9. anam bu ne haldır, sofis'in de çektikleri şu sözlüğe bir destandır.

sayın burak5290; yukarıdaki entriden de gördüğümüz üzere yazarımız takıntılıdır. günde beş yazara şeym (shame) yapmazlarsa şey oluyorlar efenim kendileri.

hoşgörünüz lütfen, değerli sözlüğümüzde başka bir eleştiri üstadı köşe yazarı (kapak yazarı mı deseydim acaba? maalesef yok.

ayrıca sayın med-czr, bilmemek ayıp değil, sofis'i şutlamak ayıptır, günahtır, şey kimin bişeydir efenim.

sofis'in genel mottosu: bildiğim tek şey hiçbirşey bilmediğimdir, olduu çüün... öğrendiklerim ancak beni mutlu eder diye yanıtladığım entridir.

10. 1 temmuz 1987 de akademiden mezun olup görevime atandıktan hemen sonra acıktığımı hatırlatan (ç)alıntı başlık.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.