Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

1 alana 1 bedava

paylaş araştır

1. market alışverişlerinde,ev eşyalarında sıkça uygulanan yarı fiyata ürün satma kampanyasıdır.son kullanma tarihi yakın olan yada modası geçmek üzere olan ürünlerde uygulanır,tüketicinin yararınadır,son kullanma tarihine dikkat etmek koşuluyla.

2. klasik elimde mal kaldı bitirmeye çalışıyorum satış politikasıdır.

örneğin mal 100 tl

bir alana bir bedava yani malın fiyatı 50 tl ye düştü.

şimdi satıcı diyor ki, bakın ufo gören masum köylüler.

ben bunu 100 e satarken de kazanıyordum 50 yaptım yine kazanıyorum, 100 e satarken daha çok kazanıyordum ama..

şimdi gelin size 100 e kakalayamadığım malları 50 den veriyorum.

alın hem siz daha uygun fiyata almış olursunuz hemde elimdeki malları çıkarmış olurum,

3. özellikle market ve konfeksiyon mağalarında rastladığımız ve tüketici olarak hemen ilgimizi çeken ve a ucuzlamış bu mal hemen alalım diye kişinin aklında yer eden, eş dosta haber vererek alışveriş çılgınlığımıza birkaç kişinin de dahil olmasına sebep olduğumuz pazarlama taktiklerinden biri.

4. iki katı fiyatlandırma yapıp birini bedavadan verme algısı oluşturan pazarlama taktiği.

ama kimi zaman gerçek fiyat üzerinden yapıldığı da oluyor ki o zaman ancak kârlı alışveriş kategorisinde değerlendirilebilir. netten yapılan alışverişlerde bazı gün ve saatlerdeki indirimlerde faydanilabilir.

5. satışları arttırmak, reklam yapmak ve müşteri çekmek adına yapılan pazarlama taktiğidir.

genellikle bir üründen iki ürün fiyatı çıkarılır yada çok talep görmeyen, modası geçmiş ürünlerin hem reklamı olsun hem de elimizden çıksın adına başına gelendir.

besin maddelerinde yapılan bu durum akla son kullanma tarihinin yakınlığını da getirmelidir. mutlaka almadan önce incelenmeli öyle alınmalıdır ve bu tip kampanyalı ürünlere dikkat edilmelidir.

6. müşteri çekmek amaçlı yapılan kampanya.

7. bir tür ticari hiledir.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.