Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

23.06.2016 ingiltere referandumu

paylaş araştır

1. ingilterenin ab de kalıp kalmayacağının belirleneceği seçim. iki karşıt görüş olsa da göçmen sorunu,sınırlarını daha güvenli şekilde kontrol altında tutulması ve ingilterenin ab ye yaptığı 19 milyar sterlin ödemenin durması sebebiyle ab den çıkma fikrinin ağır bastığı söyleniyor.

2. oy kullanma işlemi dün akşam itibariyle sona ermiş. ingilterenin ab den çıkmasını halkın istediğinin kesinleştiği seçimdir.

3. rahatına düşkün İngiliz halkının mülteciler ve Türkiye'nin olası üyeliği korkusuyla birlikten çıkma yönünde oy kullandıkları referandumdur.

her ne kadar İngiltere iç meselesi gibi görünse de bu seçimin sonuçlarının sadece İngiltere değil Avrupa birliği ve Türkiye'yi de etkilemesi kaçınılmaz olacaktır.

Türkiye açısından olumlu mu yoksa olumsuz mu neticeler doğuracağını elbette biraz zaman gösterecektir. Ancak bu seçim de göstermiştir ki artık dünya ve insanlık hızlı bir değişime evrilmektedir.

4. İngilizlerin zenginliğimizi paylaşmak istemiyoruz diğeriyle diyerek oy verdiği referandum.

muhtemelen İskoçya da birleşik krallıktan ayrılır bunun sonucunda, bir ihtimal kuzey irlanda da.

gene olan bize olur, hep kaybedeniz.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.