1 2 3 4 5 6 7 8

slendergray

Bu üye Çaylak

Bu üyenin profil sayfasına git

24 entry 3 konu hiç puanı yok
26.02.2019 00:03 son işlem tarihi takip etme takip et

pentagram

sol framede instagram başlığını görünce bir hortlatayım dediğim başlık; türkiye'nin heavy/thrash metal dalında gururu, müzik gurubu.

ancak geçtiğimiz yıl seslendirdikleri "sonsuz" parçalarındaki gökalp ergen ve ogün sanlısoy'un girişi ile erimiş hatta yapış yapış bir metal algısı oluştu bende (!). enstrüman olmasa ilk yarı olmamış hocam. -çöp demeye dilim varmadı.- ortalarda murat ilkan ipleri eline almış neyse ki... yine de dinlenir bir parça, önerilir.

(Bkz: pentagram)
23.02.2019 00:30
 1. bugün patlıcan yemedim diye kimse ölmüyor

  yapıştığı koltuğundan sıyrılıp emekliye ayrılsa mecliste yediği yemekleri bir daha ömür billah göremeyecek bir kuklanın boş beyanı.

  Kukla diyorum çünkü bunca senedir boş konuşmak dışında bir icraatı olmayıp milleti kendi gibi ayakta uyutmuş bir parti lideri, ruhu varsa ancak susturulmak için maması verilmiş koca bir bebek olabilir.

  Şeyh Edebali vaktinde demiş ki, insanı yaşat ki devlet yaşasın. çukulata, püskevit yokluğundan patlıcan yokluğuna düştüysek şöyle bir eğri oturup doğru konuşma vakti gelmiş demektir. Çoluğun çocuğun "püskevit"ini geçtim, halkın rızkını kendi kanından olmayan göçmenlere dağıtan yolsuz partinin arkasında cumhur ittifakı zırvasıyla oy dileniyorsan senin milliyetçiliğin batsın.

  son olarak şuraya tevfik fikret'ten iki mısra bırakalım:

  "...

  Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,

  Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!"

   
 2. brooke didonato

  alışılmışın dışında ve insanı alıp uzaklara götürebilecek durumları fotoğraflamış, ingilizce tabiri ile bir "visual artist". beni en çok etkileyen albümü güllerin insan vücudu üzerinde adeta eriyip donmuş bir mum gibi fotoğraflandığı "roses" albümüdür. "in bloom" albümü de oldukça hoştur.

  daha fazla görsel şölen için şuradan; www.brookedidonato.com

   
 3. tuzlu kahve

  Aslolanı gelinin evlenmek istemediği damat için yapılmış olandır. Ancak günümüzde anlamı ve işlevi çarpıtılmış; işi abartan gelin kesim tarafından öldürücü hale bile getirilmiş kahvedir.

   
 4. nazım hikmet

  nihal atsız tarafından şiirlerinin redifi uyağı olmadığı gerekçesi ile eleştirilip şairliği "0" olarak değerlendirilen romantik devrimci ve komünist.

  şiirlerini pek sevmekle birlikte şiirde güzelliğin harf oyunu değil, anlam ve hitabet sanatı ile anlaşılabileceği kanaatindeyim.

   
 5. black mirror

  bandersnatch bölümü ile film-dizi dünyasına yeni bir soluk getirmiş seri.

  yalnız ne yazık ki hiç hoşuma gitmedi. hangi opsiyonu seçersek seçelim şöyle en az 2 saatlik bir film bizi bekliyor sanıyordum. aksiyon katalım dedik, kaç kere öldük kaç kere mapusa girdik sayamadım. sonunda yine kendi belirledikleri senaryoyu seçiyorsunuz.