1 2 3 4 5 6 7 8

ecoekonomist

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

431 entry 250 konu hiç puanı yok
10.08.2022 15:32 son işlem tarihi takip etme takip et

Ortalama Tamamlanma Süresi

Projenin/Sektörün/Programın aynı ödenek seviyesi ile cari yıldan sonra tamamlanabileceği süreyi ifade eder.

12.05.2022 17:34
 1. Halk oyunları seçmeli ders olması önerisi

  olması gereken öneridir. Kültürel bir miras olan halk oyunları her daim yaşatılmalıdır. Bunun için Miili Eğitim Bakanlığı gerekli adımları ivedilikle atmalıdır. Çocuğun hem kültürel, hem zeka hem de spor benliğini ortaya çıkaran bir oyundur halk oyunları.

  neyse bu kadar geyik yeter.

  öneri çabucak/hızlıca/ivedilikle gerçekleşmelidir.

   
 2. youtube videoları arası reklamlar

  gıcık durum. youtube premium alıyorsun, reklam falan kalmıyor

   
 3. Ortalama Tamamlanma Süresi

  Projenin/Sektörün/Programın aynı ödenek seviyesi ile cari yıldan sonra tamamlanabileceği süreyi ifade eder.

   
 4. müstakil proje

  Nitelik ve/veya maliyeti bakımından bağımsız olarak değerlendirilmesi gereken ve KaYa Bilgi Sisteminde alt projesi olmayan projeyi ifade eder.

   
 5. finansal kiralama

  İlgili tüm riskleri ve kazançları kiracıya devreden sözleşmelerdir. Finansal kiralama konusu malın mülkiyeti kiraya veren şirkete aittir.

  Ancak, taraflar sözleşmede, sözleşme süresi sonunda kiracının malın mülkiyetini satın alma hakkına sahip olacağını kararlaştırabilirler. Herhangi bir kiralamanın Finans tipi kiralama sayılabilmesi için aşağıdaki dört kriterden en az birini sağlaması gerekmektedir. 1. Kira anlaşması, varlık üzerindeki mülkiyet hakkının kira anlaşmasının sonunda kiracıya devrini öngörür. 2. Kira anlaşması, kiracıya kira süresinin sonunda varlığı o tarihte beklenen normal fiyatının oldukça altında bir fiyatla satın alma seçeneği verir. 3. Kira süresi, kiralanan varlığın tahmini ekonomik ömrünün yüzde 75'ini veya daha fazlasını kapsar. 4. Asgari kira ödemelerinin (bakım, sigorta ve emlak vergileri gibi dönem giderleri hariç) kira anlaşmasının başlangıcındaki bugünkü değeri varlığın normal piyasa değerinin yüzde 90'ına eşit veya büyüktür.

  Faaliyet Tipi Kiralama (İşletme Kiralaması): Finans tipi kiralama sınıfına girmeyen her tür kiralama faaliyet tipi kiralamadır. Faaliyet tipi kiralamada, varlığın mülkiyetine sahip olmaktan dolayı ortaya çıkan bütün riskler kiraya verene aittir. Anlaşmada belirlenmiş olan kira tutarı kiracı açısından bir faaliyet gideridir.