1 2 3 4 5 6 7 8

CAF CAF.

Bu üye Yazar

Bu üyenin profil sayfasına git

632 entry 114 konu 25 puan
09.09.2019 21:46 son işlem tarihi takip etme takip et

tesel-ya

bir çiçek. (gülümseme)

16.08.2019 11:12
 1. huzur-ı4

  zamanında açtığım ve ilk entrysini sildiğim konu.

  konu adı ile müsemma yazar, zamanında başlığın silinmesini çok istemişti. Çünkü altına yazılacakları tahmin edecek kadar zekiydi. bu noktada en büyük eksiği cesareti.

  *********

  konuda yazılanlara cevap verememesi gibi bir durum yoktur. çaylak entryleri ilk etapta yayınlanmasa da moderatör onayından sonra yayınlanmaktadır ve bu arkadan yazma olayına katılmıyorum.

  *********

  gelelim huzur'a; o kısım taslakta, iyi şeyler de var, hoşuna gitmeyecek eleştiriler de. zamanı gelince yayınlanacak. umarım bir gün eminönü'de balık ekmek yeriz.

   
 2. ulaşgkc

  Caf caf'lı atışamayan yazardır. Boyu az kısa geliyor ahahaha.

  Ben de özledim ki. - yalnız yaşlı maşlı capsler olmuyor haaa- (gülücük)

   
 3. ulaşgkc

  Kimseye zararı gelmeyecek yazar, candır, arkadaştır, burada bir yığın arkadaşı vardır. Delikanlıdır da, ve dürüsttür. Arada çoşar arada durulur.

  Kısaca sevilir.

  İletilerde paylaştığı caps leri vardı bir aralar, göremez olduk.

  Özlüyoruz reiz.

   
 4. ulaşgkc

  Yazarak içini dökmeye çalışan yazar.

   
 5. kadınların anlaşılmayan doğası

  yine bir kadın başlık furyası başladı ya, hep bahardan bunlar.

  T:ayar vermek istediği konu.

  efenim kadınların doğası gayet anlaşılırdır. anlamayan empati ekikliği yaşayan erkeklerdir. bir kadın diğer bir kadının neden stiletto giydiğini anlar.

  aslında yukarıdaki cümle bile yeter ya, hadi iyisiniz köftehorlar boş günüme denk geldiniz uzun uzun anlatacağım size kadını.

  iclal aydın bir konuşmasında çok güzel bir örnek vermişti.

  "yeni evli bir çift var ve bunlardan erkek çalışıyor, kadın işsiz ve küçük bebeklerine bakıyor. bu çift üzerinde bir deney uygulanıyor. deneklerin kafasına bağlanan elektrotlar yardımı ile beyindeki duygu merkezlerinin tepkileri ölçülüyor.

  ilk deneyde önce anneye bağlanıyor elktrotlar ve anneye bebeğinin fotoğrafı gösteriliyor. verilere göre kadının beyninde korku hissinin algılandığı bölümün uyarıldığı görülüyor.

  ve babaya elktrotlar bağlanıp aynı fotoğraf gösteriliyor. babanın beyninde ise tık yok.

  aradan bir süre geçiyor, kadın iş buluyor fakat bu sefer erkek işinden ayrılıyor ve evde bebeğe bakmaya başlıyor. bebek ile baba bir süre birlikte olduktan sonra deney tekrarlanıyor.

  babanın beyninde bu sefer uyarılan bölüm korku."

  demem o ki, bazı şeyler tecrübe ve öğrenmeyle oluyor.

  bir kadının ince külotlu çorabını anlamak istiyorsanız onu giymeniz ve onunla dolaşmanız lazım. hadi dolaşmayı geçin, giyip oturduktan sonra bacak bacak üstüne atın.

  yapamıyor musunuz? o zaman gurcalamayın. bir kadın çiçek almaktan hoşlanıyorsa, onun bu zevkini sorgulamayın. çiçeği alın, onu mutlu edin ve mutlu olun.

  bu kadar basit. kaç para bir buket çiçek?

  Biz sizin berberde beklediğiniz sırayı sorgulamıyoruz, futbol merakınızı, balığa gidip balıksız dönmenizi, kahvehanelerde pişpirik oynamanızı, - daha sayamayacağım aklıma gelmedi-

  siz de bizim milyon tane ayrıntımızı sorgulamayın.

  evet detaycıyız ve bu sizin kafanızı karıştırıyor. fakat omuzlarımızda bize yüklenen o kadar çok şey var ki. inanın empati yapmaya kalksanız sadece aynı gün içerisinde, çocuğu okula götür, dönüşte al, akşam spora bırak, dönüşte al, pazara, markete git, cam sil yemek yap ertesi günün yemeğini düşün çamaşırda vardı ütüyü akşama bıraktı - dikkat ederseniz virgülü bile bıraktım-

  kadın güzeldir. yaşayın, sevin, öpün koklayın, sarılın.

  güldürün yüzünü ki yüzünüz gülsün.

  gülmek için bir kadının gülüşüne ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz beyler, içinizdeki savaşçıyı dizginleyin.

  kadınla savaşmayın, sevişin.