1 2 3 4 5 6 7 8

yıllar sonra buraya bakmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yıllar sonra sözlüğün var olmaya devam etmesini temenni etmektir. an itibariyle düşüncesi bile hüzünlendirir. geriye dönüp baktığımızda belki halimize güleceğiz belki geçen senelere ağlayacağız bilinmez, tek gerçek var ki özleyeceğiz...

   
 2. sizi yansıtan yazılar olması eften püften konular açmamak işte bu sebepten önemlidir sizin ve yıllar içerisinde bir çok kişi tarafından okuyacağı bilinciyle yazılırsa ve bu sorumlulukla hareket edilirse daha kaliteli paylaşımlar olacağını düşünüyorum

   
 3. yıllar sonra hayatta olursak,mevcut hesabımızı kapatmadıysak ve hala sözlük devam ediyor olursa gerçekten hatıra olarak kalacaktır şuanki paylaşımlar.gün gün yazılan entryleri günlük tadında okuma zevkini yaşatır belki de.gelecekte bir gün gelecek deyip beklemek başlığa en uygun hareket olacaktır.

   
 4. Yılların nasıl çabuk geçtiğini baktığımızda bize anlatacak başlık

  Sözlük daim olsun

  Yazar arkadaşlar da

   
 5. çoğu zaman sözlüğe yazma motivasyonum.

  yıllar geçtikten sonra,

  külleri eşeleyip nelerle karşılaşacağız kim bilir?

  çok eğlenceli bence...

   
 6. zamanı geçen her şey gibi nostaljik ve hüzünlü bir duygu yaşatacaktır. yazarların birbirini görmemelerine rağmen burada birbirlerini çekiştirmeleri veya iddialı yorumlarını gördükçe yüzümüzde küçük bir gülümseme oluşur. ama bir yandan da şimdi nerede ne yapıyordur acaba diye birbirimizi merak ederiz. ayrıca bu sözlük olduğu gibi başlıklarıyla birlikte kalırsa yıllar sonra başlıklara bakarak geçmişte nelerle uğraştığımızı gözden geçirebiliriz. belki gelecekteki sorunlarımız bugünkülerinden daha farklı olacaktır. bundan otuz yıl önce günümüzdeki birçok şey beraberinde getirdiği sorunlar yoktu. ama şimdi eşya ve kaynaklar arttı. beraberinde getirdiği sorumluluklar da arttı. bir yandan insanlık bozulmaya başladı. insanlar maske takmaya başladıkça güven duygusu daha da azaldı. yokluk zamanında mutluluk vardı. belki de ileride insanlar birbirlerinden bıktıkları için bu kadar yorum yazılmayacak ve herkes kendi köşesine asosyal bir şekilde çekilecekler. ama sonuçta birbirimizi bir şekilde özleyeceğimiz kesindir.

   
 7. uzun süre geçtikten sonra dönüp yazılanları okuma çabasıdır

  şimdi 10 yıl önce yazdıklarıma bakıyorum, kim bilir belki 10 yıl sonra da bugün yazdıklarıma bakacağım

   
 8. Burayı bir nevi günlük gibi kullanmış olmaktır.

   
 9. yıllar önce yaptığın bir resme bakmak, söylediğin bir şarkıyı dinlemek, yazdığın bir şiiri okumak,biriktirdiğin pul kolleksiyonunu incelemek,geçtiğin, dolaştığın sokaklardan tekrar geçmek, diktiğin bir ağacın fidan halini görmek, eski fotoğraf albümünün sayfalarında dolaşmak gibi bir şey olsa gerek.(sözlükte yılları devirmiş olmadığım için yıllar sonra buraya bakmanın nasıl bir şey olacağını tahmin ederek yazdım.)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.