Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

Yılın son günlerinde 2019 a veda notu

paylaş araştır

1. Koca bir yılı geride bırakmanın hüznü.

Olabilecek her şey olmuş yaşanmış bitmiş. Mutlu da olmuşsun üzülmüşsün de. Geçen zaman olmuş biraz yaşlanmışsın.

yeni tecrübeler yada tecrübelerinin yenilenmesi aynı şeyler rutinler.

Güzel dileklerimiz de var tabi, yeni yıl mutluluk getirsin, huzur getirsin, bol kazançlar getirsin, kıymet değer bilen dostluklar beraberlikler getirsin...

2. Tanım: 2019'a söyleyecek sözleri olanların başlığı.

.

sevgili 2019;

çok yol kat ettim,

çok da insan çıkardım hayatımdan,

en büyük yatırımın insanın kendisine yaptığı yatırım olduğunu öğrendim,

evladın ve sağlığın gerçekten en büyük hazine olduğunu bir kere daha anladım

Menfaatin sadece maddeler üzerinden değil manevi değerler üzerinden de insanların menfaat gözeteceklerini de gördüm.

devam edebilirim amma ve lakin sıkıcı bir sözlük yazarı olmak istemem (gülmüyorum, ciddiyetle yazdım bu cümleyi)

3. her geçip giden yılın bir öncekini arattığı yıllardan farkın yoktu senin de..

her sene olduğu gibi ne umduk ne bulduk dediğim yıllara bir yenisini daha eklettiğin için teşekkürler sana (!)

hangi yıl umut dolu, adil ve daha yaşanılır bir yıl olacaksa lütfen o gelsin...

boşu boşuna yine bir ton ümitlere kapılıp daha fazla kayıp vermeyelim içimizden, geleceğimizden, inancımızdan...

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.