1 2 3 4 5 6 7 8

yemeğin dibini tutturmak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yemek yaparken yani soğanı sotelerkenden itibaren olabilecek risktir,pişirilen malzemenin suyunun buharlaşmasıyla tencere yada tavanın dibine malzemenin yapışması veönce karamelleşmesi sonra kararmasıdır,yanık kokusu barizse yapılacak bir şey yoktur dibi tutan yemek çöpe gider,unutkanlık yada aynı anda başka işlerle ilgilenme sonucu arada herkesin başına gelecek mutfak kazasıdır.

   
 2. annemin geçen seneye kadar yarmalı lahana yemeği yaparken başına gelen durum, tencerenin başından aşağı beklese bile bir şekilde dibine tutuyordu yemek. sonrasında düzeldi durum sanırım onun demesine göre nazara gelmişti.

   
 3. yemek yapmayı yeni öğrenmiş kız çocuklarının sıklıkla yaşadığı durumdur.dizi izlerken yemeği unutan ev hanımlarının da başına gelendir.

  ocakta yemeğin fazla kalması ve suyunu çekmesiyle oluşandır.

   
 4. yemek yapan kişinin ocağa koyduğu yemeği unutması sonucunda gerçekleşn vaka.

  yemek yapmaya başlamış, suyunu falan koyduktan sonra, tv'nin karşısına geçmiş evlilik programındaki kişileri izlerken, onların kavgalarının, afralarının, tavırlarının büyüsüne kapılan kişinin ocakta yemek pişirdiğini unutması ve burnuna bir yanık kokusu gelmesi, bu kokuda nerden geliyor, acaba komşulardan biri yemek mi yaktı diye düşünürken, kendi yemeğinin aklına gelmesi ile mutfağa koşması ama yemeğin alt kısmının tutması ve kokunun yemeğe sinmesi ile yeniden yemek yapmaya koyulması.

   
 5. yemek yapılırken çeşitli uğraşlarla da meşgul olunması sebebiyle ocakta unutulan yemekten hafif, leziz mi leziz yanık kokularının gelmeye başlaması durumudur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.