1 2 3 4 5 6 7 8

yaşar holding başkanı'nın karşıyaka açıklaması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. pınar Karşıyaka basketbol takımına yıllardır sponsor olan pınar markasının bağlı olduğu yaşar holding başkanının referandumda evet oyu vererek halkın doğru yaptığını açıklayarak izmirin Karşıyaka ilçesinden yüzde 83 oranında hayır çıkması konusunda "ankara ile ters düşmemek için sponsorluğu gözden geçirmek gerek" şeklinde yaptığı ve sonrasında Karşıyakalı taraftarlarla sosyal medya üzerinden tartışmalarına sebep olan açıklama.

   
 2. sosyal medyada bir grubun pınar ürünlerini boykot edeceğini açıklamasına vesile olan söylemlerdir.

   
 3. daha sonra geri vites yaparak Karşıyaka spor kulübünden ve Karşıyakalılardan özür dilese de hayır oyu verenlerin ciddi şekilde boykot edeceklerini açıklamalarına sebep olan açıklama.

   
 4. Koca markanın kendi ayağına sıkmasına sebep olan açıklamadır.

   
 5. Bizdensin değilsin açıklaması şahsi kanaatim. Sonrasında Demokrasinin önemi ve gereğine inanan(!) yaşar topluluğu, selim yaşar'ın(big boss) görüşlerinin şahsi görüşleri olduğunu, söz konusu görüşlerin firmayı /markayı bağlamadığını, tüm partilere ve görüşlere eşit mesafede durduklarını açıklamış.(yerseniz)

  Olayın gelişimi ise şöyle: referandum sonucu %51 ile evet çıkıyor. Bunun üzerine Selim Yaşar " evet, doğru karar veren türk halkına teşekkürler, türk bayrağı- kalp kalp- türk bayrağı-öpücük emojileri ile bu duygusunu bir sosyal medya hesabında(Güzelbahçe izmir'den) paylaşıyor.

  Bu mesajından sonra Karşıyaka ilçesinin %83.11 ile hayır oyu verdiğini hatırlatan bir takipçisi ile tartışmaya giren yaşar sonra mesajını siliyor. Bir arkadaşının, mesajını silmesini eleştirmesi üzerine bu kez şunu yazıyor. "Karşıyaka zarar görmesin diye silmiştim. 45 milyon borcu olduğu biline" Bunun üzerine bu kez başka bir takipçisinin "siz karşıyaka'yı düşünmeyin yaşar holdingi düşünün demesi" tepkisi ile karşılaşan S. Yaşar "en yüksek hayır karşıyaka'dan... Ankara ile ters düşmemek için sponsorluğu tekrar gözden geçirmek gerekli."yazıyor ve olaylar gelişiyor.

  Tarihte hiç bir anayasa oylaması bir kulüb için tehdit ögesi olarak görülmemiştir sanırım.

  Dipnot: Bu olaylardan sonra holding yetkililerinin anıtkabir'de çekilen bir fotoğrafı, sosyal medya hesabında paylaşılıyor kendileri tarafından.

  Sonuç? Vatandaşın boykot çağrısı...

  Bir şarkı var dilimde bu akşam; nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça...

  Şimdilik bu kadar yeterli. Detayları verdim amma velakin yeterli değil, yok efendim ben kendim bakacağım, vay efendim bilgi alma hakkımı engelleyemezseniz derseniz lütfen haber sitelerini ziyaret ediniz. (Bu şarkı da sana gelsin okuyan arkadaşım; gülümse hadi gülümseeee...)

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.