1 2 3 4 5 6 7 8

yandaş medyanın ahlaksız haberciliğinden örnekler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sözlükte uzun zamandır açılmayı bekleyen başlık.

  çünkü çok fazla ahlaksız habercilik örneği var ve artık bir şekilde gündeme gelmesi, getirilmesi gerekiyor. sözlüğün haber müdürlüğüne soyunan yazarlarının da gözünden kaçınca (yahut da işlerine gelmeyince) iş başa düştü.

  sözlüğün kadrolu islamofaşistleri bilerek ve isteyerek kendi açtıkları lüzumsuz başlıklarla gündemi değiştirmeye çalışadursunlar biz tespit ettiğimiz ahlaksızlık örneklerini burada paylaşmaya devam edelim. beyinlerindeki mühürlerden kurtulup belki gerçeği bulurlar buraları okurlarsa.

  bundan sonra sizler tarafından da fark edilen ahlaksız habercilik örneklerinin paylaşılacağı bir başlık olması umuduyla başlayalım.

  bildiğiniz gibi hükümet de tanzim satış mağazalarıyla piyasaya girmiş oldu. yandaş medya da durur mu? yalan haberlerle durumu güllük gülistanlık göstermek vazifesiyle kolları sıvamış oldular.

  kanal d denen haber kanalında yayınlanan ropörtaj buna iyi bir örnek. güya üretici diye mikrofon uzatılan şahsın akp ilçe yönetiminden olduğu ortaya çıktı. kanalın, söz konusu ropörtajda "eleştiri sayılabilecek" yerleri kırptıkları ispatlandı. ropörtajı kendi telefonuyla kameraya alan bir vatandaş, haberleri izlerken yapılan sansürü görünce twitter'dan durumu gündeme getirmese şu ortamda haberimiz dahi olmadan geçip gidecektik. haber müdürü buket aydın da her zamanki taktiği kullanmaya çalışarak mağdur rolüne büründü ama kendini rezil ettiğiyle kaldı.

  yandaş kanalları izlemeyenler olarak biz bu tür zehirlenmeden kendimizi kurtarsak da insanların çoğu bunları haber diye izliyor. dolayısıyla dezenformasyon kurbanı olup, beyin bedava modunda aramızda dolaşıyor, sözlükte yazarlık yapıyorlar falan...

   
 2. masalımsı haberlerdir.çoğu gerçeklikten uzaktır.çocuğuna uydurduğun masallar gibi masum değildir.izlemediğim için hiç uykum gelmez.7-24 uyanığım.

   
 3. uğraşılmaması gerken konudur, zaman kaybıdır. yöntem ahlaklı haberlere örnekler vermek olmalıdır. ahlaklı haberlere örnek verebilirseniz eğer, geriye kalan tüm haberler habercilik ahlakına uygunsuzdur.

  yandaş kanalları izlemeyenler demiş başlığı açan ama propaganda yapmayan, yandaş olmayan kanal mı kaldı? akp lehine öyle bir otosansür uygulanıyor ki bazı kanallarda bazı kelimelerin kullanılması bile yasak. bahsi geçen kanal d haberde tanzim satışlardan sonra tüpçü ağa 'kuyruk' kelimesini yasakladı dediler. hakikaten açtım baktım kuyruk ve sıra kelimeleri kullanılmıyor.

  ilkeli haber yapan bir fox var.düzgün haberler yapmaya çalışıyorlar. mesela geçen sene bir çiftçiyle beraber bir tarlayı sürmüşler(traktörle tarımsal çalışma yapmışlar yani) ne kadar mazot yaktığını falan hesaplayıp maliyet analizi yapmışlar. aynı işlemi bu sene aynı çiftçiyle aynı tarlaya uygulamışlar, yine maliyet hesabı yapmışlar. geçen seneyle bu sene arasındaki maliyet artışını hesapladılar. işte habercilik böyle olur. ama yine fox da izlenmez çünkü o kadar kırpılıyor ki haberler öyle bir otosansür uyguluyorlar ki salak saçma bişeye dönüyor haber.

  gerçek haber izlemek isteyenler youtubedan izler. ekonomiyi, sosyal hayatı, gerçekleri görür.tvde adam mı kaldı bütün haber kanallarında toplasan 20 tane adamı döndürüp döndürüp çıkarıyorlar. tv gündemini takip eden zombi olur, bu kadar basit.

   
 4. hangi birini yazalım dedirten örnekler.

  bildiğiniz gibi, akp Sözcüsü Ömer Çelik, iki gün önce Mansur Yavaş'a ilişkin bir takım iddialarda bulundu.

  yaklaşık bir saat süren açıklamaları, tüm haber televizyonlarında canlı olarak verildi.

  Hatta soru-cevap bölümünde dahi televizyon canlı yayınları kesilmedi.

  Mansur Yavaş bir gün sonra yanıt verdi, ancak televizyon kanalları Yavaş'ın yanıtına neredeyse yer vermedi, görmezden geldi. Bugün Ömer Çelik yine yaklaşık 40 dakika haber kanallarında Mansur Yavaş'la ilgili iddialarını yineledi. Ömer Çelik'in açıklamalarının ardından televizyon kanalları gün içerisindeki haberleri, tartışma programlarıyla da Mansur Yavaş'a ilişkin akp'nin iddialarını gündemde tuttu halen de tutuyor.

  önceki gün de mesleğin yüz karası haber müdiresi buket aydın, kılıçdaroğlu'nu aklınca gülerek tiye almıştı. gemi azıya almak denir buna.

  korku dağları sarmış anlaşılan. ama yine de bu ahlaksızlık kimseye bir şey kazandırmaz.

  selam ve dua ile...

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.