1 2 3 4 5 6 7 8

yabancı dil bilmeyen kişinin yabancı sevgilisi olması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. yabancı dil seviyesi gelişmemiş ve yeterli düzeyde olmayan kişilerin, bir şekilde anlaştıkları yabancı kişilerle sevgili olması durumudur.

  bu durum futbolcu,oyuncu gibi geliri üst düzey olan kişilerde yaşanması halinde anlaşılabilirdir fakat geliri üst düzey olmayan kişilerin de yabancı sevgilisinin olması sanırım kendini çok iyi anlatmış ve sevdirmiş olmasından kaynaklanıyor.

  bir dönem selçuk şahinin magazin programlarında çıkan bir yunan sevgilisi vardı, fenerbahçenin maaşlı bir çalışanı olarak (futbolcu değil) tonla para kazandığından çok yadırganacak bir durum değil.

   
 2. Yabancı dilini geliştirme amacında olan kişi tutumu olabilir.

  Sonuçta dil bir manada pratikle Geliştirilebildiği için sürekli bu yabancı dili konuşabileceği bir kişiyle birlikte olmak dilini geliştirmek isteyen kişiye avantaj sağlayabilir.

   
 3. genellikle internette başlamış ve google translate gibi çeviri sitelerinin yardımıyla ilerlemiş, zaman içinde kişinin günlük kullanılan kelime ve kelime gruplarını öğrenmesi ile kolaylaşmış, pek çok insan tarafından tuhaf karşılanan durumdur. kişi gerçek aşkı bulduğunu düşündüğü sürece dil pek de önemli gözükmemektedir.

   
  (Bkz: google translate)
 4. iliskinin uzun vadede sürekliliği konusunda çok parlak bir geleceğin beklemeyecegini düşündüren konu.

  gönül elbette kimi severse onunla olur ama dil de sevginin ifadesi konusunda en etkili araçtır.sevgilinin kollarındasın "nefesin,kokun bana hayat veriyor"diyeceksin...e hadi de de görelim.dil önemlidir.siz Türkler nasıl söylüyor var insanlar konuşa koklaşa...

  yok öyle değildi sanırım.

   
 5. Dil dile değmeden dil öğrenilmezmiş sözünün sonucu bir olay

   
 6. Cihattır.

  Dinimiz amin.

   
 7. İletişimin yüzde 55 i beden dilidir diyen hocaları haklı çıkaran eylem.

  sorun olmaz, her türlü anlaşır gençler.

   
 8. Başka tür iletişimin var olduğu aşikardır

  Ama 1 yıla bakar. Biri birine mutlaka o dili öğretir.

  Kişilerden biri Türkse, yabancı olan Türkçeyi öğreniyor ne hikmetse.

   
 9. Gelişen teknolojiyle çok da zorluk çekilmeyecek ilişkidir...

  az beden dili az telefonun çevirme programı yuvarlanıp giderler işte...dilin ne önemi var yeter ki gönüller bir olsun.(düşünceli emoji)

   
 10. Kalpten kalbe görünmeyen bir yol var mı yok mu anlayabileceğimiz durumdur. Umulur ki vardır yoksa da rızası bahçanın gülü derilmeyeceğinden ayrılık görünür gençlere

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.