1 2 3 4 5 6 7 8

türkiye'de depremlerin sayısının artması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. afrika kıtasının gittikçe kuzeye doğru kayıp türkiye'yi sıkıştırması, binalaşma oranının ve fay hatlarınının da artmasıyla birlikte ülkemizde depremlerin gün geçtikçe artmasıdır.

   
 2. Genç ülke olma sorunsalı.

  Bir binanın enkazının günlerce bitirilemediğini görünce olası büyük bir depremin yaşanacağı büyük şehir depremi seneryolarını düşünemiyorum.

   
 3. halen bir mü'minin çıkıp bozuk ahlakımızdan, şükürsüzlüğümüzden, sapıklığımızdan falan, Allahın bizi cezalandırmasına bağlamadığı durum. Başlık Açılalı iki saati geçmiş üstelik hayret...

  Unutmadık çünkü '7,4 yetmedimi?' (mi bitişik) diye pankart açan kara çarşaflıyı... Hadi hadi utanmayın yazın gitsin... Biz ne utanmazlar gördük burda. Biz sizin yerinize de utanırız ayol lafı mı olur?

  Selam ve dua ile...

   
 4. sevindirici durumdur.

  depremlerin artması iyidir. fayda oluşan enerjiyi, sıkışmayı küçük küçük atmayı sağlar. fay hattında yer alan bölgelerde sürekli olan depremler değil de uzun süre deprem olmaması, yıkıcı bir deprem olacağının işaretidir.

   
 5. ülkemizde çeşitli jeolojik nedenlerden dolayı neredeyse her gün olmaya başlayan depremlerin düşündürücü boyutta çoğaldığı gerçeğidir. eskiden bu kadar deprem olmamakla beraber nüfus artışı da ve beraberinde getirdiği çevresel zararlar doğal afetleri de tetiklemektedir. yalova depremine hazırlıksız yakalanan ülkemiz yakın zamanda buna benzer bir depremi de kaldıracak boyutta değil gibi.

   
 6. büyük bir depremin geleceğinin habercisi olan durum.

  ülke olarak deprem bölgesindeyiz ve zaman zaman faylarda değişiklik yaşanıyor, bunların etkisini de artçı depremler sayesinde görüyoruz. fayların yeri değiştiği için nerede nasıl bir deprem olur onuda kimseler kestiremiyor. yalnız hangi şehrimizde olursa olsun, büyük yıkımlar olacağı kesin. çarpık kentleşme ve depreme dayanıklı olmayan binalar sayesinde bir istanbul, van depreminden aşağı olmaz büyük ihtimalle.

   
  (Bkz: istanbul)(Bkz: van)
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.