1 2 3 4 5 6 7 8

türkan saylan

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. türk tıp doktoru akademisyen ve yazar eski çydd genel başkanı olan kişi.

   
 2. Bugün ölüm yıldönümü. Cumhuriyet tarihimizin aydın kişisiydi. Onu da harcadılar. Hiç haketmediği iftiralara maruz kaldığı günlerde öldü ve böyle bir ölümü hiç haketmedi.

   
 3. spoiler

  20 yıl öncesinden ülkemizi fetoculara karşı uyaran aydın insan.

  Hedefi, yok ettiler.

   
 4. Güneş parçası.

  Balçık ile sıvamayı denediler.

   
 5. fetöye ilk savaş açanlardandır ama ne enteresan ki ahlak bozucu, dinsiz bir vatan haini olarak öldü.

  güzel günler geldiğinde hatırlanırsa yeniden adına çağdaş yaşamı destekleyen ödül törenleri falan düzenlenerek iadei itibar edilir belki.

   
 6. koca yürekli,cumhuriyet kadını.

   
 7. muhtemelen dünyanın gördüğü en büyük kadın.

   
 8. şimdiye kadar hakkında girilen hiçbir entrinin olumsuz olmaması veya hakaret içermemesiyle göz yaşartmış, sözlük adına umut yeşertmiş kadın.

  zaten hayatı umut yeşertmek üzerine kurulmuş biri, ancak yalan ve iftiralarla kötü gösterilebilir. onu da yakın tarihimizde acı ve utançla gördük zaten.

  kendisine dinsiz, kitapsız, allahsız gibi arkaik söylemlerle saldıranların tekerlerine çomak sokan bu kadına ve yaptıklarına nefret duymaları tuhaf değil elbet.

  kadının adının yok sayıldığı, sadece cariye ve/veya anne olarak değer gördüğü bir toplumda, onu prangalarından kurtarıp özgür bir birey haline getirmek için uğraşan bu kadına düşman olmak dışında yapacak bir şeyleri yok dinci ve yobaz kitlenin. ellerinden geleni yaptılar onlar da. ama onun aziz hatırasına bir zarar veremeyecekler. bunu onlar da çok iyi biliyorlar. o nedenle kudurmaları devam ediyor.

  okumuş, okumakta olan, mesleğini eline almış ya da almaya hazır olan her kadının cumhuriyete bir borcu var. ne kadar ahlaksız, yobaz, gerici ve dinci olursa olsun, cumhuriyet çatısı altında var olabilmiş her kadının boynundadır bu borç. o ahlaklı biri olarak bu borcu ödemeye çalıştı. kurduğu dernek ve yürüttüğü faaliyetler bunların ispatıdır. ahlaksızlar ona iftiralarla ve yalanlarla saldıradursunlar, su akıp yatağını bulacaktır.

  açtığı yolda, gösterdiği hedefte yürüyenlere selam olsun.

   
 9. Türkiye için "Biz bu ülkede asılız, biz ne dersek o olur" diye kendisini ve kendisi gibi olanları Türkiye'nin gerçek sahibi olduğunu iddia eden misyoner kadın.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.