Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

son 1 haftadır vakalarda artış eğilimi var

paylaş araştır

1. spoiler

sağlık bakanı fahrettin kocanın başta istanbul ve bursa olmak üzere bazı illerde son bir hafta içerisinde vaka sayılarında artış eğilimi olduğunu açıklaması durumu. neden acaba. hiçbir şey yok gibi her yer açılıyor. okullar bile iyice açıldı. kaçınılmaz son. üniversiteyi de açın o zaman görün esas yayılmayı.

2. Bir türlü karar veremeyen sağlık bakanı Fahrettin koca'nın açıklaması.

Ha geri dön nasıl aynı seviyede gitmesini bekliyoruz ki. Beklemek yanlış olsa da bekliyoruz ve hep aynı şeyleri duymak istiyoruz.

3. hala daha okulların, üniversitelerin açılmasını ısrarla bahsetmeleri sebebiyle sayıların hiçbir önemi olmadığını düşündürten açıklama.

sayı 1800 leri de geçti bugün ama sayıya baktıklarını hiç düşünmüyorum.kafalarında belli uygulamalar var ve sayılar ne olursa olsun bu plan uygulanacak. çok merak ediyorum üniversiteler açılınca milyonlarca öğrenci yer değiştirip yurtlarda 70 80 kişilik sınıflarda beraber ders görünce nasıl sosyal mesafeden maskeden bahsedecekler.

4. dürümün ciddiyetini gösteren açıklama.

İnanırım çünkü ilk defa çevremden birinin koronadan öldüğü haberini aldım. Yakınlık derecesi kayınbabamın eniştesi seviyesinde olsa da yine de canlı kanlı var olan birisi.

Adam 80 küsür yaşındaymış, ayrıca diyabet ve ileri derece koah hastasıymış.

İnanabiliyor musunuz yıllara meydan okuyan ihtiyar delikanlı...

Sanırım bu koronanın şakası yok 80 yaşında diyabetli ve ileri derece koahlı adamı bile öldürmüş.

Vay be.

5. Uygulamalarla taban tabana zıt açıklama.

Pozitif çıkan ve hastalanan sayısı artıyor okullar peşpeşe açılıyor. En azından normal hayata dönülecekse ileri derecede risk grubunda olanları koruyucu bazı uygulamalar getirilse. Bir süreliğine devlet tarafından güvenli ortamlarda misafir edilseler ve bir süre böyle devam edilse.

6. Soğukların yavaş yavaş kendini hissettirmesi ile birlikte gayet normal olan durum.çünkü önlem alma adına herkes artık kendinden sorumlu. Vakalar artıyor ama okulları hala açmaktan bahsediyorlar.onu geçtim üniversitelerin açılmasından bahsediyorlar.üniversitelerin açılması hastanelere maalesef çok fazla yük bindirecektir.belki kendileri hafif geçirecek ama yakınlarında bulunan risk grubundaki insanlara sebep olacaklar.

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.