1 2 3 4 5 6 7 8

sokak köpekleri

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. sahipleri tarafından sokağa atılmış , bakımsızlıktan perişan hale gelmiş hayvanlardır.

   
 2. gecenin bir yarısında ansızın insanın karşısına çıkınca yusuf yusuf çektiren köpeklerdir.

   
 3. bir sabaha karşı hastaneye gitmekte olan kadına

  saldırıp ısırdığını gördüğüm hayvanın arkadaşlarıyla

  bir araya gelmesiyle oluşan guruba verilen isimdir.

   
 4. çok korktuğum canlı tipi.kurtla canavar arası kirli yaratıklar.

   
 5. toplu halde gezdiklerinde insanın içini hafiften ürperten ılık ılık terleten hayvanlardır.

   
 6. #1osv

   
  (Bkz: sokak hayvanları)
 7. yaşam alanı bulmak için mahalle aralarında yer arayan hayvanlardır

   
 8. Hayvanlar arasında çeteleşmenin olduğunu gösteren canlı türü.

  Vakti zamanında kuzenimin köpeği vardı. Yavruyken sokaktan sahiplendi büyüttü. Sonra kuzenim yurt dışına çıkınca köpek onun bunun elinde sahipsiz kaldı. Bir gün bir baktım bir grup köpekle takılıyor. Tanıdığım köpek olunca izlemeye başladım. Bir grupla geziyordu bildiğin. O gurubun zamanla çete olduğunu anladım.

  Her bölgenin farklı bir çetesi vardı ve çok katı kuralları vardı. kimse kimsenin bölgesine giremiyor Girerse sonuçlarına katlanıyordu. Gireni Ekipçe bulup kıstırıyor ve yaralıyorlardı. Sonra bunlar iyice azıtmaya başladılar. Ulu orta hesaplaşmaları insanları ürkütüyordu. Bir gün bir baktık ki yoklar. Ne o çete ne öbürü. Belliki belediye gelip toplamıştı.

  Bu arada belediyelerin toplayıp öldürdüğü hayvanlardır bu arada.

  Bir de otobana bırakıyorlar kasıtlı, araba çarpsın da ölsün diye.

   
 9. gelişmemiş ülkelerin sorunudur.gelişmiş bir ülkede sokakta başıboş gezen köpek görmek mümkün değildir.ya evlerde bakılır ya da iyi şartlarda barınaklarda.üremeleri kontrol altındadır.bunları sokak hayvanları konusunda da belirtmiştim. eklemek istediğim bazı şeyler var. özellikle ülkemizin sahil kesimlerinde bu sorunu görmekteyiz.yazın,yazlıklarında köpek bakan sözde hayvan severler,tatil sezonu bitimiyle bu köpekleri sokağa bırakıverirler.artık kışın bu tatil beldeleri sahipsiz köpeklerle dolup taşar.belediyelerin bu duruma el atması gerekir.el atması derken toplayıp katletme değil iyi şartlarda bakımdan bahsediyorum. sokak hayvanları ile ilgili bir yasa çıkacaktı çıktı mı çıkmadı mı,bilmiyorum ama yasa da böyle durumları önlemek amacıyla sahiplenilen bütün köpeklere bir künye oluşturulacağından bahsediyordu.bu künye sayesinde sokağa atılan köpeğin sahibi belli olacak ve ceza uygulanacaktı. inşallah sokak hayvanları ile ilgili yasalar bir an önce yürürlüğe girer.hem hayvanlar hem de insanlar için sorun olan durumların bu şekilde azalacağı düşüncesindeyim.

   
 10. her sabah karşılaştığım hayvanlar.

  bazen toplu halde karşıma çıkıyorlar,

  bazen de arkamda minik ayak sesleri çıkararak yürüyorlar. dayanamayıp dönüp bakıyorum ve kocaman bir köpek. hiç bozuntuya vermiyorum ama bir havlasa bittiğimin resmidir.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.