1 2 3 4 5 6 7 8

sivrisineklerin ortaya çıkması

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. uykusuz gecelerin ve kaşınan kızarık şişliklerin oluşumuna neden olacak durum. mayıs aylarının sonuna doğru ortaya çıkarlar ve bilinen o insanı çileden çıkaran sesleriyle ev yaşamımıza dahil olurlar. korunma yöntemi olarak vücut spreyleri ve oda tabletleri üretilmiştir ancak yine etkili bir yöntem olarak limon ikiye kesilip limonun içine karanfil taneleri batırılırsa bu limonun bulunduğu odaya yaklaşmazlar. sivrisineklerin ortaya çıkması aslında yazın geldiğinin habercisidir. karasal iklimin hakim olduğu ankara gibi yerlerde çok görülmezler. daha çok deniz kenarı bölgelerde insanların uykularını kaçırırlar.

   
 2. havaların ısınmasına delalet durumdur.

  büyük şehirlerde fazla olmaz lakin küçük yerleşim yerlerinde yeşillik çiçek böcek derken fazlasıyla kendilerini hissettiren ufakliklardır.gece uyumak istemeyen kisilere fazlasıyla yardımcı olmaları ile bilinirler.

   
 3. her biri birer uzman cerrah ve harika sondaj makinası olan yaratılış mucizelerinin görevlerini yerine getirmek için tekrar sahneye çıkmalarıdır.

  bazen elime, koluma konan sivrisineğe dokunmadan izliyorum. önce hafif bir kaşıntı var, o anda fark etmezsen zaten o da işine başlamış oluyor. özel bir salgı ile ısıracağı bölgeyi uyuşturduğu için hissetmiyorsun bile. sonra da sondaj makinesi misali deriden içeriye hortumunu sokuyor ve yavaş yavaş depoyu fullüyor.

   
 4. yaz mevsiminin ve sıcakların gelişinin sonuçlarındandır. insanı ısırıp rahatsız eden sivrisineklere karşı sprey, yağ vb birkaç önlem vardır. ısırdığı yer tatlı tatlı kaşınır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.