1 2 3 4 5 6 7 8

sistem

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. Bir sonuç elde etmeye yarayan yöntemler düzeni

   
 2. çökmesi muhtemel her türlü düzen.

   
 3. sadece büyük yaratıcının uyguladığı teknik. Vücudumuz niye sadece kaslardan değil? Niye sadece kemik değiliz? Bunların organize biçimde hareket edebilmesi için eklemler var, beynin çalışma emriyle organlar arası iletişimi sağlaması için sinirler yaratılmış. Harekete programlanmış bir yapıda bedenimiz. Ya ruhumuz? Can sıkıntısı kavramı hayatımızda nasıl belirmiş olabilir ki bir boşluk oluşturmasak ruhumuzda. Durağanlıkla oluşan bunalım, ruhun çalışarak doyurulmamasından oluşmaz mı? Günahsız olamayız. Doğrudur, beyazın üzerinde siyah küçük bir nokta bile göze batar. Fıtrat üzere yaratılan, varlıkların en yücesi olan insan bembeyaz doğar. Görüyorsunuz Yüce ALLAHIN yarattığı sistemi...

   
 4. Termodinamik açıdan, İncelenmek üzere ele alınmış, etrafı sınırlandırılmış evren parçasıdır. Kimyasal tepkimelerin gerçekleştiği kaplar, insan vücudu, şişedeki su sisteme örnektir. Açık, kapalı, izole(yalıtılmış), izotermal, izobarik gibi farklı sistem türleri vardır.

   
 5. bir amacı gerçekleştirmek için organize edilmiş iletişim hatları ile birbirlerine bağlı insan, makine ve materyal toplamıdır.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.