1 2 3 4 5 6 7 8

sevdiğini saklamak

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. kimi insanların bir insanı duygusal anlamda sevmelerine rağmen bunu karşıdaki kişiden gizlemeye çalışmalarıdır. bu aynı zamanda aile ilişkilerinde ve akrabalık ilişkilerinde de görülebilecek bir durumdur..

   
 2. yüreğinde hayaller, düşler büyüten ve bunu söyleyemeyenlerin yaşadığıdır. özellikle platonik aşklarda vuku bulan durumdur. uzaktan uzağa yaşanır duygular, sanki bir araya gelseler büyü bozulacakmış gibi...safça, masumca..

   
 3. Bir erkek olarak hemcinslerimin yaptıklarında masum göründükleri, ancak kadınlarınkinde bir hınzırlık farkettigim davranış.

  Erkek utanır, kendine guvenemez, söyleyince daha kötü sonuçlar doğuracağını düşündüğü için masumdur bence. Ancak birkaç kadında farkettigim üzere sevdiklerini söylemeyi bir gurur meselesi yapıyorlar. Ben kadınım, ağır olmalıyım, simdi söylersem şımarır, tepeme çıkar, kendini bişey sanar gibi bi dolu saçma düşünceyle davranıp mutsuz oluyorlar. Halbuki nesi var ki sevdiğini soylemenin? Sen soylemezsen nasıl bilecek ki adam? Söyleme söyleme sonra da başkasına kaptırınca cemkir dur. Ulaşamayınca da bir zamanlar sevgisinden öldüğü o adama hakaretler edip arkasından atıp tutanlar bile gördüm. Bu neyin kafası allahaskina? Hani seviyodun dersin o eskidendi der Bi de. Sevmek'te problem var demek ki dedirtir. Sevmeyi bilmiyosa hani...

   
 4. kadınların duygusal olmalarından dolayı, söylersem ve o bir şey hissetmiyorsa uzaklaşır benden düşüncesiyle yaptıkları davranıştır.

  oysa mantıklı olan kişi benimse zaten benimdir, değilse şimdiden bileyim de kendimi paralamayayım der. ancak kızlar böyle düşünemediği için sevgili olmadan da o kişi yanlarındaysa mutlu olmayı başarırlar.

  rahmetli anneannem kız aklı su aklıdır derdi. her şeye akıp gider. söylediği tek bir kelime bir kızın mutlu olmasına yeter.

  velhasılıkelam bu aslında görünüşte bir mutluluktur. erkek kafası lazım bize. bittiyse bitti, benimse benimdir değilse değildir ne üzüleyim diyecek bir kafa lazım.

   
 5. en kıymetli şeyin zamanın geri gelmeyeceğini bile bile inadına kaybetmeye devam eden kişinin melankolik davranışıdır.gerçek sevgi varsa bunun karşılıksız kalmayacağını bildiği halde çekimser kalıp adım atamayan insandır.

   
 6. eziklik ve korku kaynaklı duygudur. Kaybetme korkusu.

  öylesine sahiplenmiştir ki kişi, sadece onun olsun ister. dışarıdaki tüm tehlikelere karşı sevdiğini kendine saklamak ister ve kaotik duyguları ile sevdiğinin çevresine bir set örmeye başlar. eleman içeride boğulmaya yüz tutar haberi yok. ardından yasaklar başlar. oraya bakma, şunu giyme, bununla dolaşma, konuşma, yeme içme hatta iyisi sen öl. -derdimiz kalmaz-

  sevdiği o acımasız kalleş dünyada dolaşırsa ya ondan daha iyi birini tercih edecek ya da kandırılacak yine gidecek. bizim ezikte dımdızlak kalacak. aslında kişi yetersiz olduğunu bildiği için saklar sevdiğini. kendine güveni olmadığı için. yetersizdir ve gideceğini bildiğinden, tüm basit insanların yaptığı gibi zincire vurur ve hapseder sevdiğini. sonu ise hüsrandır.

  sevdiği elde kalsa bile birlikte yapabilecekleri nice güzelliği kaçırmışlar, yaşayamamışlardır.

  Halbuki bırak, kalırsa senindir, giderse hiç senin olmamıştır.

  bir üst leveli ise sevdiğini yemektir. (hımm güzel konu hemen açayım)

   
 7. Sevmek karşılıksız vermek, güvenmek, emek vermek ise sevgisini saklamak buna yüreği, cesareti olmama durumudur.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.