1 2 3 4 5 6 7 8

sarı yelekliler

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. fransa'da akaryakıt zamlarını ve kötüleşen ekonomik durumu protesto eden topluluğa verilen isim. süren eylemler sonucunda fransa cumhurbaşkanı akaryakıt zamlarını geri aldığını söylemiş ve kısa süreliğine de bir durulma yaşanmıştır. yalnız istekler listesinin uzun olduğunu düşününce heran eylemler tekrardan başlayabilir.

  yalnız bizim ülkemizde yaşanan fırsatçılık orada da yaşanmış, sarı yeleklere zam yapılmış. fırsatçı her yerde fırsatçı..

   
  (Bkz: Fransa)
 2. fransa bakanının artık sert bir şekilde karşılık vereceklerini dile getirdiği eylemcilere verilen isim. haberlerde de müdahalenin çok sert olduğunu ve polislerin kimseye acımadan karşılık verdiğini de görmüş bulunuyorum. fransa gerçekten çok karışmış durumda. akaryakıt zamlarının geri alınması eylemcileri tatmin etmemiş gözüküyor.

   
  (Bkz: eylem)(Bkz: akaryakıt)
 3. bir zamanın gezicileridir, Fransa benim amerikanın gücüne ihtiyacım yok avrupa olarak kendimize yetelim der demez başına gelen ilk olay...

   
 4. fransa gezicileri.elebaslarindan birini gozaltina aldi fransa.geriside gelir.ya bizimkiler yaptiklari hainlik ,estirdikleri teror ,ekonomiye verdikleri milyarlarca zarar yanlarina kar kaldi.hani biz avrupayi ornek almaliydik neden hicbirini iceri alamadik ibreti alem icin.ayrica sari yeleklileri sonuna kadar destekliyorum birbirlerini yesinler

   
 5. sarı yelek giymiş devrimciler.

  Eskiden kabanlarından anlardık şimdi yeleklerinden..

   
 6. Zamlardan sıkılanların yaptığı bir eylem.

  Türkiye'de de başlardı ama korkudan millet telefonda görüsünü söyleyemiyor ki sokağa çıksın.

   
 7. 27 hafta oldu halen sokaklarda var olan protestoculardır.

  Valla helal olsun.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.