1 2 3 4 5 6 7 8

samsung galaxy s8

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. samsung'un note 7 faciasından sonra bu sene önümüzdeki aylarda piyasaya süreceği ifade edilen yeni modeli. bu defa batarya ile ilgili güvenlik sıkıntısı yaşanmasın diye sony bataryalar kullanılacakmış.

   
 2. samsung firmasının ilk açıkladığı 4399 TL fiyatını satışa sunmadan 3999 TL yaparak indirime gittiği telefon. 2500 TL civarı olsa alınır da bence bu dedikleri kadar etmez.

  Plus modelinin fiyatı ise hala 4999 TL.

   
 3. yaklaşık bir aydır kullandığım telefon.

  öncelikle ekranın da büyüklüğü ile paralel olarak şarjının uzun süre dayanmadığını belirteyim. ayrıca beğenmediğim bir özelliği de kullanan herkesin dile getirdiği parmak izi okuyucunun telefonun arkasında kamera ve flaş ile beraber olması. parmak izinin yerini bulmak, öğrenmek ve sonrasında da seri bir şekilde kullanmak hiç de kolay değil. ancak diğer iki ekran kilidi açma yöntemi olan yüz tanıma ve iris tarayıcı arasından benim tercihim iris tarayıcı. çünkü yüz tanıma özelliği eğer ortam karanlıksa çalışmıyor. yani böyle bir özellik koyacaksın ancak kullanan kişiyi aydınlık bir ortama bağımlı bırakacaksın. kısaca olmamış. gelelim bixby özelliğine. şu an için konuşursak gerçekten şimdilik işlevsiz olduğunu söyleyebilirim. türkçe dil desteği olmaması eğer ingilizce gibi bir dile hakim değilseniz telefonun bu tür ''sözde'' güzel özelliklerini kullanamayacak olmanız demek. ilerleyen zamanlarda gelecek güncellemelerle durum ne olur bilinmez ancak şimdilik mevzu bundan ibaret. kamera kalitesi ve tek elle kullanım ''one hand mode'' özelliklerini beğendim.

  kısaca şunu söyleyebilirim. eğer benim gibi teknoloji meraklısı değilseniz ya da kullandığım telefon illa son model olacak demiyorsanız bence daha iyi bir telefonun çıkmasını bekleyin ve almayın derim. ancak iphone 7 ve bu telefon arasına kaldım diyorsanız tavsiyem galaxy s8 yönünde olacaktır. çünkü iphone 5 serisinden sonra neredeyse hiç ilerleme kaydetmedi bana göre.

   
 4. Karakteri, ahlakı ve bilgi birikimiyle yapamadığı işi birkaç dakikalığına gösteriş yaparak bak bende ne var diyerek sağlamaya çalışanların ülke ekonomisine ve kaynaklarına zararı. Bunu kendisi gibi insanlara 33 TL maliyetli cihaza 5000 TL vererek kısa süreli sağlayan şahıs. Tencere kapak birbirini bulur, mıknatıs gibi biribirini çeker.

   
 5. geçen gün tuş kilidini açmak isterken iris tarayıcı kullanılamıyor diye uyarı veren telefon. boşa giden 2-3 denemeden sonra internetten aratınca benzer sorunla karşılaşanların yorumlarını okudum. neyse ki kapatıp açınca düzeldi. benzer sıkıntı yaşayanlar için paylaşıyorum bunu.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.