Türkiye'nin memur portalı

Oturum aç Oturum aç Üye ol Üye ol Parolamı unuttum Parolamı unuttum

Saglik calisanlarina 3 ay boyunca istifa yasağı

paylaş araştır

1. Kamu ya da özel sektorde calisan saglik calisanlarinin 3 aylik sure icinde gorevden ayrilmalarina yasak getirilmesi uygulamasi.

2. Ölmeleri de yasak kararından önceki karar

3. Zorunlu çalışma baskısı.

4. Yerinde karardır. Haini bol bir ülkeyiz. Atatürk, millet, bayrak deyip de salgın günlerinde ülkeyi yüzüstü bırakacak kişi sayısı hakkında fikri olan var mı?

5. Olması gereken karar.

Şu günlerde sağlıkçılara çok fazla ihtiyacımız var ve onlarında bizi bu durumda bırakmak gibi bir lüksleri olduğunu düşünmüyorum.

Hayatlarıyla çalışıyorlar bunun farkındayız ama her işin de bir zorluğu vardır.

Mesela çalıştığım işyerinde çalışan işçi matkap denen bir makinada kolunu kırdı. Yalnız iyileşip geldiği zaman o cihazı yine kullanacak.

6. şu günlerde olması gereken karar.

yalnız her olay kendi içinde değerlendirilmediği için haksızlıklar oluyor

maddi durumu çok ii olduğu halde bebeğini düşünmeyip ücretsiz izin almayan,hatta gecici görevli olduğu yerini kaybetmemek için işe başlayan,hastalık raporu olduğunu söyleyen(hiç görmedik) ama düğünde 12 cm topukluyla 4 saat oturmadan halay çeken,yillik iznini yakmamak için başlayış yapıp sınırsız izne ayrılan arkadaşlara yönetmelik gereği izin verilirken,başka kurumlardan zorla işi bilmeyen bir çok kişi geçici görevle kuruma dolduruldu

korona olmasa para tatlı gelip çalışan sınırsız yatacak bizler ve zorla getirtilenler çalışacaz

devlet zor günler geçiriyor diye ne mazaret ne yıllık izin almadım.

aslında benimde izin hakkım vardı

ama fırsatçılık yapanları da sindiremiyorum

Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.