1 2 3 4 5 6 7 8

robot sophia

paylaş araştır şikayetçiyim

 

 1. spoiler

  sorulan sorulara mantıklı cevap vermesi ile gündeme gelen robot. insalığa ne yapmak istersin diye sorunca insanlığı yok etmek istiyorum cevabını verince fişi çekilip hurdaya gönderilmiş.

   
 2. sofisler'in üzerinde bir nazar var, sana bir kurşun döktürelim tavsiyesi vermek istediğim adaşım, dobralığından ötürü hurdaya ayrılanım, insanlığa yaranamayanım.

   
 3. İnsanlarla yaşamanın ilk kuralı ;söylemek istediğini değil ,duymak istediklerini söyle ,,kuralını ağır ödeyen teknoloji harikası ...

  Harika olmuş ama konuşmayı öğrenememiş dediğim teneke...

   
 4. spoiler

  robotların da hakkı var aile kurmak istiyorum!!! diyen robot.

  denemek isteyen talip olsun bence.

   
 5. suudi arabistan tarafından vatandaşlık verildiğine dair haberleri yapılan hanson robotics tarafından üretilen robot. sudi arabistanda yabancı yatırımcıları ülkeye çekmek için show amaçlı yapılan bir panelde show amaçlı olarak bu robota vatandaşlık verilmiş. hizmet sektöründe kullanılması düşünülüyor. insanlarla otonom olarak kendi yapay zekası ile iletişim kuruyor. hizmet sektöründe kullanımında her ne kadar böyle bir zaruriyet olmasa da kurduğu diyaloglar yüz mimikleri ile desteklenmiş. zaten eğer ilerde gerçekten de hizmet sektöründe kullanılacak olursa ve o kadar çok üretilirse; bu yüz mimikleri sadece protitip olan örnekte kalır. tabana yayılan, bu yönde üretilen ve satılan robotların sadece otonom diyalog özelliği olur. her neyse sözü şu videoda 1:35 te geçen soruya getirmek istiyorum.. robota ?robotların bilinci kendi özfarkındalığı olacak mı?? diye soruluyor. robot da; ?siz insan olduğunuzdan nasıl emin olabiliyorsunuz diye cevap veriyor. bu diyalog otonom ise; gerçekten enterasan... bu robotun 2016 daki başka bir videosunda ise 2:05 de robota şakayla karışık ?insanları öldürmek istiyormusun? lütfen hayır de? şeklinde soruluyor... robot ise; ? evet insanları öldüreceğim? şeklinde şaka üslübunda cevap veriyor.. bu videonun da linki şu eğer bu cevapta otonom olarak verildiyse robot?un espri yapmak konusunda ne derece başarılı veya başarısız olduğunun takdiri size kalmış... aslında bu videodaki bu soru ve sorunun soruluş şekli show amaçlı... fakat insanların bu konuda şakaya dahi tahammülü yok.. ve bu robotun şaka yapmak konusunda bir kabiliyeti de pek yok..

   
 6. Çok itaatkar duruyor.

  Ne duymak istiyorsan onu söylüyor.

  Bedenini de eklemişler.

  Salına salına yürüyor.

  Her ne kadar yürürken kabile dansı yapıyor gibi dursa da.

  Oh ne ala Mualla!

  Ah sizin şu bilinçaltlarınız yok mu.

   
Entry yazmanız için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için tıklayın, üye iseniz lütfen oturum açın.